26 Ağustos 2012 Pazar

ROYAL PAINS

GEÇ KEŞFETTİĞİM BİR DİZİ
 Geçenlerde yeni bir dizi keşfettim.Şu an 4. sezonun son bölümlerinde olan Royal Pains o kadar hoşuma gitti ki benim gibi henüz keşfedemeyenlere duyurma amaçlı bir yazı yazayım dedim.Daha 2 bölümü seyretsem de hemen ısındığım bir dizi oldu.Dizinin konusu kısaca özetleyelim.


 Doktor Hank Lawson(Mark Feurstein) çok iyi bir doktordur.Bir gün sokak çocuğu ve hastanenin milyarder bağışçısı eş zamanlı kalp rahatsızlığı ile hastaneye getirilir. Milyarder adamın durumu daha iyi olduğu için önceliği çocuğa veren Hank, kötü şans yüzünden bağışçı hayatını kaybedince hastaneden kovulur. Üstelik nişanlısı onu terk eder, kimse işeo almaz  ve bir sürü dava açılır. Depresyon moduna giren Hank , kardeşi Evan'ın(Paulo Costanzo) ısrarı ile Hamptons'da düzenlenen partiye gider. Sahte kimliklerle partiye güç bela katılan kardeşler, partinin görkemi karşısında küçük dillerini yutuyorlar. Hank partide bayılan bir kıza, parti sahibinin doktorunu koyduğu yanlış teşhise mani olur ve kızı kurtarır. Parti sahibi Boris Hank'ın becerisine hayran kalır ve ona yeni moda iş olan zenginlerin özel doktorluğunu teklif eder. İlk başta Hank bu duruma razı olmasa da olaylar onu teklifi kabul edecek bir duruma getirir.Hank'ın özel doktor olacağını duyan Divya(Reshma Shetty) onun asistanı olabilmek için çabalıyor ve amacına da ulaşıyor. Bir de Hank yavaştan aşık olmaya başladığı Hamptons'un devlet hastanesi yöneticisi Jill(Jill Flint) var. Jill sağlık sistemi yüzünden mağdur olanlara yardıma koşan, sistem karşıtı biridir. Bu görüşü Hank ile uyuştuğu noktalardan biridir.
Özetle dizi Hank'ın zenginleri nasıl tedavi ettiğini anlatıyor.Tabi sistem mağdurlarına yardımlarını unutmamak lazım.
 Dizini olumlu bazı özelliklerini anlatayım. İlki bayağı sağlık olayları içeren bir dizi olmasına karşın, sağlık terimleri kullanımları bu konuda bilgisi az olanlar için zorlayıcı bir durum oluşturmuyor. Genelde bazı terimleri zaten kendileri açıklıyorlar. Ben anlama tıbbi terimlerle uğraşamam gibi bir yargıya kapılmanıza gerek yok. İkincisi ise karakterler hemen ısınıyoruz. Sanki diziyi 2-3 sezon izlemişiz gibi bir durum oluşuyor. Yani özetle yeni dizi arıyorsanız , tavsiye ederim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...