16 Eylül 2013 Pazartesi

COVERT AFFAIRS 2. SEZONUN ARDINDAN

1.sezon sonrası yazım için buraya.
Hatırlatalım 1. ve 2. sezonu izlemeyenler adına biraz spoiler içerdiğini bildireyim. Önemli spoiler italik siyah ile yazılacak 2. sezonu izlemeyenlerin okumasını tavsiye etmem. Ama şöyle de bir şey var ki bence bu spoiler dizi için hayati bir önem taşımıyor ama BENCE.
İlk sezonun incelemesini karakterler üzerine yapmıştım. Bu sezon  için planım karakterler arası ilişkiler,mühim olan olaylar.
1. sezon bayağı heyecanlı bitmişti bu sezonun finalinin aksine.2.sezon kaldığımız yerden devam etti tabi biraz süre atlaması oldu ama finalde merak içinde kaldığımız Ben Mercer'in durumu netleşti.
Spoiler Ben Mercer kurtuldu ama sandığımızın aksine Annie ile mutlu bir aşka yelken açmadılar. Tekrar CIA için çalışmaya başlayıp Annie'e veda bile etme imkanı bulmadan çekti gitti.


Geçen sezon Arthur'un başına bela bilgi sızıntısı bu sezonun başlarında yine önemli bir yere sahipti.Her ne kadar biz bilgi sızdıranın Henry Wilcox  olduğunu bilsek de Artur ve Joan bundan bihaberler ne yazık ki. Ama ikili bilgi sızıntısı yüzünden açılacak davaya karşı koyma kararı aldı.

Auggie bu sezonun başlarında müjdeli bir haber adı. Arthur ona CIA'de çok yüksek bir mevkide iş teklifi yaptı. Ama bu işin tek bedeli Auggie'nin basın karşısına geçeceğinden dolayı gizliliği kalmayacağı ve saha görevlerine çıkamayacağıydı. Auggie'i bu kararla baş başa bırakalım.
Öte yandan bu sezon 7. bölümde Auggie tatil için İstanbul'a geldi ve o bölümde Auggie'nin nasıl kör olduğunu öğrendik.Bu bölümü İstanbul ziyaretinde dolayı ayrı ele aldım.Okumak için tık tık.Ve sezon finaline doğru Auggie yepyeni bir aşka yelken açtı. Ve sezon finalinde Auggie görebilmek için kök hücre tedavisi yaptırmaya karar verdi. Ama ne yazık ki bu tedavi için uygun bir aday olmadığı ortaya çıktı ve hep birlikte hayal kırıklığı yaşadık.Senaristlere selam olsun. Bütün hayallerimizi yıktıkları için.

Annie bu sezon ablasına CIA ajanı olduğunu açıklamak için kıvrandı durdu. En sonunda bu açıklamayı yapıca ablası Danielle küplere bindi.Hatta eminim ki ben çok izleyiciyi sinir eden bir şey yaptı ve Annie'i evinden şutladı. CIA ile ilgili her olayda Annie'e laf soktu. Ama sezon finalinde ilişkileri toparlandı.

Bu sezon en sinir olduğum karakter Jai oldu herhalde. Auggie'nin o işe seçilmesinin ardından zırt pırt ben daha yüksek mevkidenim bu işi benim almam lazım diye huzursuzluk çıkardı. Hal böyle olunca Joan onu daha çok geri çekti. Geri çekildikçe Jai daha çok sorun çıkardı.Kısır döngü içinde devam ettiler bir süre. Sonra Jai babasını bile kandırarak Özle Projeler Ofisi diye bir bölüm kurulmasını ve bölümün başına geçmesini sağladı. Devir artık babana bile güvenmeyeceksin değil oğluna bile güvenmeyeceksin devri oldu. Özellikle Jai sezon finalinde bir de tutup Arthur'a Joan'ın yerine geçeceğim buna karışırsan senin yolumdan çeker tüm departmanın başına geçerim deyince benim gözümde bitti. Yolun yol değil Jai bilesin.

Kısa kısa değinilecek konular.
Annie aşk hayatına tam gaz devam etti.
Ben Mercer 8. bölüme konuk oldu.Ve Annie'deki değişimin farkına vardı.

Joan ve Arthur'u farklı bölümlerde de olsa sahada gördük.

Annie dövüş yeteneğini düzeltse de silah kullanmadaki yokluğu ile beni sinir etti ama son bölümlere doğru bu eksikliğin farkına varıp silah eğitimi almaya başladı.
Bu sezon 1. sezondaki bazı karakterleri daimi olarak görmesek de bir kaç bölümde rastladık. Onlardan 3. sezonda da görme ihtimalimiz bulunan ikisini vermek istedim.

İlki Eyal Lavine(Oded Fehr) kendisi İsrailli bir Mossad ajanı. Annie ile iyi bir ilişkisi var. Bu sezon iki bölüme konuk oldu. Karakterlerin kimyası gerçekten çok iyi uyuşuyor. Ayrıca sanki Eyal'in olduğu bölümler daha bir aksiyonlu geçiyor. Bir de Eyal pek çok ajanın aksine çizdiği aşırı güvenilir imajıyla da gözümüze az buçuk giriyor.Keza Annie'nin de gözüne giriyor.Bu da ikilinin macerasını daha bir eğlenceli daha bir maceralı kılıyor.3 sezonda da tek bölümlük bile olsa göreceğimize eminim.


Diğer karakter ise FBI ajanı Vincent Rossabi (Noam Jenkins) 1. sezondan beri sıkça gördüğümüz bir karakterdir. İlk başta Annie ile tanıştıklarında onun CIA ajanı olduğu bilmeden takılsa da gerçek kimliğini anlaması pek uzun sürmüyor. 2 sezon boyunca arada sırada Annie ile yolu kesişen ajan genelde CIA'nın işlerine karışması ile bolca sinir oluyor. Bence diziye renk katan nereden çıkacağı hiç belli olmayan bir karakter.
Kısacası ilk sezona oranla daha renkli geçen bir sezondu. Darısı diğer sezonlara.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...