29 Kasım 2013 Cuma

THE VAMPIRE DIARIES 5. SEZON 7. BÖLÜM

Spoiler...
Silas otobüs beklerken içinden biriken öfkeyi sözde aşık iki kişiden çıkarıyor.
Stefan ise artık her şeyi hatırlamaktadır. Ama bunun bedeli hiçte hoş değildir. Daima  boğulma hissi yaşayan Silas'ın kendisini dolaba koyduğu anı hatırlayan Stefan çıldırmanın eşiğine gelmiştir. Bunun tek çözümünün Silas'ı  öldürmek olduğuna iannamaktadır.
Silas ise Bonnie'i diriltme kararından vazgeçmiştir.
Jeremy ise Amara'ya yemek götürünce onun Bonnie'i görebildiğini fark eder. Amara dayanak noktası olduğu için iki tarafı da görüp duyabiliyor. Bunun üzerine şöyle bir plan geliştirirler. 


Bonnie'i dayanak noktası yapıp Amara'yı öldürmek. Plandaki yardımcı cadıda Tessa olur.
Büyünün yapılabilmesi için güçlü tılsıma ihtiyaç duyan Tessa'ya üç görsel ikiz yardımcı olur. Katherina buna yardımcı olur çünkü Dr. Wes ona bir kaç aylık ömrü kaldığını söyler. O da yaşlanmasının durdurulması şartıyla yardım eder.
Büyü yapılmaya başlar ve 3 Nina Dobrev bir masa etrafında dizilir ama o da ne Silas büyüye müdahale eder.

 Elektrikleri söndürür. Bu fırsatta Amara kaçar ve Stefan'ın eline düşer. Stefan bunu Silas'ı çekmek için kullanır.Stefan Silas'ı öldürür. Amara kendini öldürür. Bu sırada Tessa büyüyü tamamlandığı için Bonnie yeni dayanak noktası olur.Tessa ise kendini öldürür

Tabi ki hiçbir şey mutlu sonla bitmez.Bonnie'nin dayanak noktası olması onun her ölümü acılı bir şekilde hissetmesi demekmiş. Stefan'ın acısı ise Silas'ı öldürünce bile geçmeyecek bir acıymış.Özetle hem Stefan hem Bonnie'nin adım adım delirişini izleyebiliriz.

Kötüler devrinin bir kez daha kapandığı bu bölümde yeni kötünün kim olacağı harbi merak konusu.Ayrıca Silas mevzusunun daha fazla uzatılmaması bence isabetli bir karar olmuş. Paul Wesley üzerindeki yük de biraz hafifler bu sayede. Ayrıca Nina Dobrev çok sağlam bir iş çıkarıyor. Aynı sahnede 3 farklı karakteri canlandırmak ve bu kadar şahane bir iş çıkarmak...
Şimdi yeni kötüler için meraktayız..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...