30 Temmuz 2014 Çarşamba

TEEN WOLF 4. SEZON 6. BÖLÜM

SPOİLER...
Açılışta 4 hafta öncesindeyiz ve bir arabanın içinde uyuklayan Kate'nin yanındayız. Arabanın teybinden beni çal diyen bir kaset fırlıyor. Kasetin tamamını dinleyemesek bile  üç bacaklı sarmal ile ilgili bir kısmı duyuyoruz.
Ardından Kate'nin bazı suikastçıları  yakaladığını ve sorguya çektiği görüyoruz. Adam"Öksüzler"den bahsediyor  Lakin  gelişen olaylar yüzünden kendine hakim olamayan Kate dönüşüyor ve sorguya çektiği adamı bile öldürüyor.
Günümüze dönüyoruz,liseyi polisler basmış ve Violet'i(suikastçı kızımız)kelepçelemiş götürüyorlar.
 Scott'un babası da teşrif buyurmuş. Maça gelemediğinden yakınmakla meşgul. Tam o sırada şerifin elindeki ısı veren teli görüp Violet'i küçük bir sorguya çekiyor. Anlıyoruz ki Violet "Öksüzler"den ve FBI listesinde bu cinayet yöntemi dikkat çekecek kadar kullanılmış.

Brett ise zehirlendiği için kriz geçirmekte,Deaton-Derek-Stiles onunla ilgileniyor. Tabi kurt gücünü kaybeden Derek kriz geçiren kurdu tutamıyor. Etrafa saldıran Brett'i olaya bir anda dahil olan Peter tek yumruğu ile yere seriyor. Derek ise Peter'in gücü karşısında şaşkın ayrıca kolundaki yaranın iyileşmemesi daha bir şaşkınlık katıyor bu yüze.Paranoyağa bağlamak istemiyorum lakin Peter bir şekilde Derek'in gücünü ele geçirmiş olabilir mi?
Deaton Brett'in göğsünü geçip zehrin dağılmasını bekliyor. Bu sırada Brett'in ağzından "güneş,ay,gerçek" sözcükleri dökülüyor. Burada anlıyoruz ki bu kurt Satomi 'nin(geçen sezon Kira'nın annesinin ilk nogitsune'i öldürmesine yardım eden kurt) sürüsündenmiş.
Scott ise suikastçıların dolabını karıştırmış bir çanta dolusu para buluyor. Çantayı alıp eve geçiyor ve ne yapacağını düşünüyor. Annesinin alt katta elektrikler gelsin diye yaptığı telefon konuşmasını dinlemek eminim ki ona hiç yardımcı olmuyor.
Garrett ise ne yapıp edip  Liam'ı kaçırıyor. Biliyoruz ki istekleri dizecek Scott'a.
Derek ise Malia'yı dersten çıkarıyor.(Malia'nın sınıfta çok komik olduğunu söylemiş miydim?) 
Çünkü Satomi'nin sürüsünü bulmak için koku duyusunu kullanmasına ihtiyacı var,malum artık Derek koku da almıyor.
Stiles ve Lydia ise Parrish ile konuşmaya gidiyorlar. Ona ölüm listesinde adının olduğunu söylüyorlar. Parrish'in tepkileri ölünesi. Ama doğaüstü mevzusuna değinmiyorlar. Ona 3. listenin şifresini kırmak için Meredith'in yardımına ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. Parrish'de onlara yardım ediyor.
Garrett ise Scott'u arayıp isteklerini bildiriyor. Violet'i ve Scott'un dolaptan arakladığı parayı istiyor. Liam'ı ise ormanda bir kuyuya atmış,üstelik kurtboğanlı bıçakla yaralamış.
Violet'i transfer ederlerken Scott'un arabayı durdurmasını istiyor. Transferi ise Ajan McCall ve Şerif yapacaktır. Scott ve Garrett düşüyorlar arabanın arkasına. 

Ama o da ne araba çoktan devrilmiş,Violet kaçırılmış. Berserkerlar  etrafta cirit atıyor. Garrett ise Berserkerlara sataşmak gibi bir hata yapıp bedelini canıyla ödüyor. 
Scott ise yaralandı. Uyandığında Chris ve Deaton vardı yanında. Berserkerin Scott'a sapladığı parçası sayesinde Scott iz sürüp onları bulabilecek ve bu sayede Violet ile konuşup Liam'ın yerini öğrenebilecektir.
Öte yandan Parrish,Scott ve Stiles ile Meredith'i görmeye gider. Lakin "hayırsever" kişinin ona konuşma yasağı koyduğunu öğreniriz. Bu hayırseverin de her yerde eli kolu var.Lydia ise ısrarla bir şeyler öğrenmeye çalışıyor,ama Meredith'den okkalı bir çığlık işitince susuyor.
Derek ve Malia ise kurt sürüsünü bulamamıştır. Malia bu yüzden Stiles gibi düşünelim der. Ve sürü aynı zamanda Budist olduğu için Derek onların Gözetleme Noktası'nda olduğunu düşünür.
Ama oraya vardıklarında zehirlenmiş bir kurt sürüsü ile karşılaşırlar. Ayrıca Braeden yaralı vaziyette yatmaktır. Hayırdır ne iş ?

Chris ve Scott ise izi sürerek Kate'i bulmuşlardır. Chris bayağı bir öldürme niyetiyle saldırsa da (ki Scott ile böyle anlaşmamışlardı.) Berserkerler Chris'i öldürmeye niyetlenince Kate onları durdurur. Scott ise Violet'in cesedini bulur ve kahrolur.

Liam ise kuyudan kaçma girişimlerinde bulunmaktadır ve bir an gelir ki ulur. Bu uluma Scott'un onu bulmasını sağlar. Hatta Liam'ı kuyudan çıkarınca evladı gibi sarılır.(Zaten evladı gibi bire şey)
Stiles ve Lydia ise 3. şifre için çözüm ararlar. Bütün ölülerin isimlerini girmiştir. 
Bu noktada Stiles şöyle bir teori atar ortaya "ölmüş olan değil de yakında ölecek olan birinin adı olabilir" Lydia gözlerini kapatır,bilgisayarın tuşları basar ve DEREK adını  girer.
 3. liste açılır. Liam,Meredith,Malia listede vardır. Lydia telefona sarılsa da artık çok geçtir. Meredith kendini asmıştır.(Tabi asmamış da olabilir malum başına ödül konmuş,öldürülmüş ve intihar süsü verilmiş olabilir.)
Scott ve Stiles ise para çantasını boşaltıp,parayı saymaya kara verirler. Bu arada çantadan "beni çal" kaseti çıkar.
Kate ise saklanırken Peter onu bulur.

Ona kontrol konusunda  yardım  edebileceğini ama karşılığında istekleri olduğunu söyler. Peter çalınan parayı ve gücü istiyordur.

Bölümün en okkalı ters köşesi şifrenin Derek olması. Resmen Derek'in bileti kesilmiş. Tutup da Derek ölürse dizi benim içer biter triplerine giremiyorum. Çünkü Allison bile öldüğüne göre o dizide kimsenin yeri sağlam değil. Ama şöyle bir durum Derek'i öldüreceklerini bu kadar erken belli etmeleri biraz saçma. Ya Derek sezon finalini görmeden ölecek ya ölüp geri dirilecek ya da bir şekilde ölümden kurtulacak.
Ama gerçekten Derek ölmesini istemediğim bir karakter.
Gelgelim Liam'ın listede olmasına bak buna da şaşırdım çünkü para değerleri net olduğu için listenin sık sık güncelleneceğine ihtimal vermiyordum. Ama oluyormuş.
Meredith'in intiharı zaten psikolojisi allak bullak olan Lydia'ı darma duman edecek. Ama ben intihar olmama ihtimali üzerinde duruyorum. Bakalım ne olacak.
Peter'ın güç arzusunun ceremesini Scott'un çekeceğini fragmanlarda görmüştük.Bu bölümde Peter temelleri attı. Beni aklımsa hep Derek'in kayıp gücünün nereye kaybolduğunda...
Ve en önemlisi kim bu "Hayırsever" hem parayı çalmayı başarıp,hem böyle bir suikast ağını organize ediyor. Ayrıca Malia'nın soyadının Hale olduğunu biliyor,Liam'ın kurda dönüştüğünden bile haberdar.
Ama asıl önemlisi bir ölüm perisi olan Meredith'e her nasılsa sözünü dinletebilmesi. Buradan aklıma "Hayırsever"in de doğaüstü olabileceği geliyor.
Bilemedim ki şimdi bekle bekle gelmez yeni bölüm.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...