11 Kasım 2014 Salı

THE VAMPIRE DIARIES 5. SEZON 21.BÖLÜM

SPOİLER...
Markos tarafından kaçırılan Elena ve Stefan'ın yerini öğrenmek isteyen Damon bir kasabalının içine giren gezgini kaçırır.
Markos ise Elena ve Stefan'ın kanını kurutuna kadar almaya çalışır ama gizemli birinin Stefan'ı kurtarmasıyla ikili kaçar.
Damon onlarca sorunla uğraşırken bir taraftan Enzo'da onu sıkıştırmaktadır,Damon Enzo'u Bonnie'e havale eder. Bonnie herkesi Liv'in büyü yaptığını söyleyerek kandırdığı için Enzo'yu döndürebileceğini düşünürler.
Elena ve Stefan ise nerede olduklarını bile bilmeden yollarda sürünüyorlardır.

Ta ki Julian'ın karısı gelip onları alana kadar. Meğersem onları serbest bırakan da oymuş.Markos cadı lanetini kaldırırken cadıların bütün büyülerini,sihirlerini kaldırmış olacakmış. Doğal olarak bütün vampirler ölecekmiş. Tyler'da bir vampir olduğu için ölü bir kurtadam olacakmış.Julian'ın karısı Maria doğal olarak  kocasını büyüden mümkün olduğunca uzağa götürmek için çabalamalara başlar.
Liv ve Luke cadı meclisi tarafından cezalandırılmaktadır. Şimdi tek yapabilecekleri görsellerden birini öldürmektir.
Bunun için Maria ile kamyonette gelen görsel ikizlere saldırırlar ama Markos ve gezginler çoktan büyülerin kalkması için işlemlere başlamışlardır.
İkiz cadıların büyü güçleri yok olur ayrıca Elena ve Stefan'ın gün ışığı yüzükleri etkisiz hale gelir ayrıca yavaş yavaş ölüm anlarına dönerler.Bu arada Maria ise ölür.
Onlar kaçarken Damon mağaradaki gezginleri malikanesine getirmiştir. Amacı Markos'u oraya çekmektir ama bu plan fazlasıyla işlevsiz kalır.
Markos malikaneye gelir ama bedenlere karşı ilgisiz davranır hatta eve daha çok ilgili davrandığını söyleyebiliriz.Damon çaresiz kalınca Julian'ın Markos'a saldırmasına izin verir.
 Ama bu zamanlar büyülerin kalkmaya başladığı zamanlar olduğu için bu saldırıda çaresiz kalır. Bu esnada Markos büyünün kalkmasının Mystic Falls'tan başlayıp tüm dünyaya yayılmasıyla son bulacağını söylüyor. Yani karakterlerimiz mutlaka ölecek ama ne kadar uzağa kaçarlarsa o kadar geç ölecekler.

Bonnie ise Caroline'e kötü gerçeği açıklar. Enzo'da bu konuşmaya şahit olur ve Bonnie'e sıkıştırır.
Bonnie çaresiz kalmışken aklına bir fikir gelir.Enzo vasıtasıyla Maria'a ulaşıp Markos'u öteki taraftan geçirme büyüsünü öğrenmeye çalışır ama Maria ne yazık ki kara delik tarafından yutulur.

Doğaüstü olan karakterlerimiz kaçış için hazırlanırken Tyler bedenine hapsolmuş Julian karısının eksikliğini fark edip ortalığı birbirine katıyor ve Stefan'ı öldürüyor.
Ölümün ardından kahrolan Caroline'nin yanı sıra ellerindeki son çare olan Maria'ı kaçıran Bonnie'nin bir de Stefan'ın ruhunu gördüğünü düşünürsek sağlam bir bölüm sonu yapmışlar diyebiliriz.

Evet bölüm sonu düşünüldüğünde fazlasıyla heyecanlı bir bitiş oldu. Görsel ikiz öldüğüne göre büyü durdu mu aklımdaki en büyük soru işareti. Onun dışında ölen karakterler nasıl gelecek büyük bir merak konusu. Bir de finalde Markos ölecek mi yoksa 6. sezonda canımızı sıkmaya devam edecek???


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...