28 Şubat 2015 Cumartesi

THE VAMPIRE DIARIES 6. SEZON 5. BÖLÜM

Spoiler...
Stefan Ivy'in çılgın hallerine katlamaz ona gün ışığı yüzüğü yaptırmak için Luke'i bulmaya gider. Bu zaman zarfında da Ivy'e bakıcılığı Caroline üstlenir.
Tabi hepimizin bilmediği şey Alaric'ten Ivy kendini kontrol etmesi için etkilemesi isteyen ve ret cevabı alan Stefan'ın tası tarağı toplayıp gideceğidir. Görmeyeli Stefan bayağı karaktersizleşmiş. Öte taraftan gene bir partiyle baş başayız.Şaşırmadık değil mi TVD tarihinin Elena-Stefan-Damon aşk üçgeninden sonra değişmeyen unsurlarından biridir bu partiler. Bu partinin adı ise yuvaya dönüş partisi. Hikayesini dinlersek malum üçlünün aşk hikayesinden kesitler olduğunu anlarız.

Alaric biraz da Elena'a imalarda bulunmak için bu hikayeyi derste anlatır. Elena ise mevzuyu iplemez,halinden memnun ve bir o kadar da sinir bozucudur.Tek derdi Alaric ile Doktor Laughlin'i bu partide bir araya getirebilmektir. Bunda da başarılı olur.

Ivy ise Caroline'in boynunu kırıp kendini sokaklara atar.
Bir adamı ısırır ve onu etkilemeyi başaramaz,bu adam yolda koşturur ve talihsiz Tyler araba kullanırken bu adama çarpar.
Üstelik çarpmanın etkisi ile partinin ortasına dalar Tyler. Elena ve müstakbel sevgili Liam ile Jo iki koldan yaralılarla ilgilenir. Hatta Elena çaktırmadan kanından vererek bir kişiyi ölümden kurtarır.Ama labirentin ortasında kaybolan,tek başına kalan Tyler İvy'in ısırdığı kişinin ölüme çok yaklaştığını anlar. Belki partideki diğer kişiler kurtulabilir ama onun kurtulma ihtimali çok düşüktür. Bu esnada Liv onları bulur.
Ama ne Elena yardıma gelebilir ne Liv cadılık hüneri gösterebilir. En sonunda Jo ile telofonlaşıp adamın ölmek üzere olduklarını anlayınca Tyler yeniden kurt olmanın eşiğine gelir. Ama Liv günü kurtaran kahraman olur ve adamı kendi elleriyle boğarak Tyler'in kurtadam olmasını engeller.Ve partiden ölen kimse olmadığı için Tyler kurt adam olmaktan yırtar.
Ivy ise Tripp Cook'a yakalanarak kısacık vampirlik hayatında en büyük hatayı yapar.
Gelelim en önemli kısıma Bonnie ve Damon Kai ile boyut atlama teşebbüslerinde yeni aşamaya atlarlar.

Bonnie Kai'in büyüyü bilmediğini anlayıp,onu öldürür.
Ayrıca o boyutta çıkışın bir Bennett cadısını işi olması gerektiğini anlar. Tam yükseltici ile çıkışa hazırlanırken Kai olaya dahil olur.
 Meğersem o boyutta ölemiyormuş. Bonnie'i yaralar. Ama Bonnie ne yapar eder Damon'un boyut atlamasını sağlar.
Stefan aile mezarlığın ile dertleşirken karşısında boyut atlayan Damon'u görür ve şok olduğu kalır. Açıkçası bu bölümde Stefan'a iyice gıcık olmuştum ama Damon'u görünce tepkileri beni benden aldı ve bütün gıcıklığım bir anda erdi bitti.
Bakalım anıları sildiren Elena karşısında Damon ne yapacak?
 Sevgili Damon şu sinir bozucu Elena'ı artık bırakıp yeni aşklara yelken açsan da biz izleyicilerin içini ferahlatsan ve yokluğunda sana olan aşkını sildirme cüretinde bulun Elena'a karşı derin bir oh çeksek...
İmza senin için en iyisini isteyen hayranın...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...