2 Ağustos 2015 Pazar

THE ORIGINALS 2. SEZON 12. BÖLÜM

Spoiler...
Rebekah ve kardeşi Freya ile ilgili gördüğü bir kabusla açıyoruz bölümü. Ardından Rebekah Cassie ile konuşuyor,buradan kaçacağız  sloganlarıyla Cassie'e arakladığı elmayı uzatıyor. Ama kızımız kabul etmiyor elmayı.

Rebekah da hapis evine yeni düşen bir cadıya bırakıyor elmayı.
Klaus Hayley'in peşi sıra bataklığı gidiyor. Amacı belli hatunu evlilikten vazgeçirecek.
Jackson ise daha töreni gerçekleştirmeden Hayley'e büyük bir sır açıklıyor.
Meğersem Hayley'in ailesini Jackson'un büyükbabası katletmiş. Jackson'da bunu yeni öğrenmiş. Klaus bu konuşmayı bölüyor.
Hayley'i yanına alıp evlenmeyeceksin diyor Hayley rest çekiyor Klaus onun boynunu kırıp Jackson'un yanına gidiyor.
Finn ise Klaus'un sırrını öğrenmek için Marcel'e işkence yapmaya başlıyor.

Ama bu durum Aiden ve Davina işbirliğinde olan Kol tarafından azıcık sekteye uğruyor.
Finn ise bu ihanetin bedelini Kol'u vücuduna mühürleyerek alıyor. Yani Kol öldüğü an başka bir bedene geçiş yapamayacak.
Klaus ise Jackson ile yaptığı ölüm öncesi sohbette gelişen diyaloglar neticesinde bir an onu öldürmek ve öldürmemek arasında gidip gelir.
Bu an Hayley'in olaya dahi olup Jackson'u kurtardığı an olur.
Klaus ona sırrımızı söyle der ve Hayley sırrı anlatmak için masalsı girişini yapar.

Rebekah ise yeni gelen kızı kendi verdiği elma yüzünden  cezalandırmaktan kurtarmak için cezalandırılmaya razı gelmiştir. Ayrıca kaçış için kızı da çağırmıştır. Ama bütün bunlar yüzü yaralılar grubuna girmek isteyen Cassie'in ispiyonculuk yapması ile son bulmuştur.
Ya da biz öyle sandık çünkü yeni gelen kız saniyesinde olaya dahil olup  bütün düşmanları büyüyle yere seriyor,en büyük cezayı ise hain Cassie'e veriyor. Rebekah kızın önceden gördüğü tabutta yatan kız olduğunu anlıyor. Kız daha da ileri gidip açılmaz denen kapıyı bir el hareketiyle açıveriyor.
Ve Rebekah'a gerçeği söylüyor. Hepimizin tahmin ettiği gibi bu kız kökenlerimizin kardeşi Freya.Rebekah ile yollarını ayırıp,onları ziyaret edeceğini söylemeyi de ihmal etmiyor.Rebekah ise soluğu Klaus'un yanında alıyor.
Davina Josh'u kurtarmayı başarır ama Marcel hala Finn'in elindedir. Ve Finn olayı anlamıştır sadece Marcel'e Hope'in nasıl öldüğü sorusunu sorarak olayın ispatını sağlar.

Hani derler ya deli dostum olacağına akıllı düşmanın olsun Finn kardeşimiz bu söze layık bir insan,tamam nefretin fazla ama o nasıl bir saplantıdır. Bir de Kol'a yaptığı şey iş değil haberi olsun.
Klaus galiba Jackson'a güvendi bu da kötü kurt için yeni bir adım. Diyorum bak babalık duyguları bozuveriyor işi.
Hope'in ailesine dönmesinin günleri sayılı artık. Ortada sır kalmadı. Bakalım kızımızı korumak uğruna neleri feda edecekler?
Ve Freya olayı tahmin etmiştik ama kızımızın girişi,tavırları tam aileye yaraşır cinstendi. İyi niyetli mi kötü niyetli mi izledikçe öğreneceğiz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...