25 Ağustos 2015 Salı

THE VALLEY OF LİGHT-VADİDEKİ IŞIK (2007)


Noah(Chris Klein) 2. Dünya Savaşı'ndan yeni dönmüş bir askerdir.
Anne ve babasını kaybeden Noah'ın tek akrabası şu an hapiste olan kardeşi Travis'dir(Jackson Rathbone).

Noah kardeşinin hapisten çıkmayacağını anlayınca,kasabayı terk ediyor ve kasaba kasaba dolaşıp balık avlamaya başlıyor.Bir gün nehrin birinde Hoke(Robert Prosky) adından yaşlı bir adamla karşılaşıyor.
Adam ona karşıdaki Işık Vadisi'ne git oranın insanları iyidir,balıklar boldur diyor. Hatta Balıksız Göl denilen bir gölde kocaman bir levrek olduğunu anlatıyor.
Amaçsızca dolanan Noah soluğu o vadide alıyor. İnsanlarına hemen ısınıveriyor. İnsanlarda Noah'ın balıkçı olduğunu duyunca ona balık siparişi vermeye başlıyorlar,hatta boyama işi dahi buluyor Noah.
 Bir de Eleanor(Gretchen Mol) adlı bir kasabalıya ufak bir yardım yapıyor bu yardımda ona Balıksız Göl'ün yanındaki kulübede kalma imkanı veriyor.

Küçük bir dostta ediniyor Noah bu vadide,Matthew(Zach Mills) konuşmayan şirin mi şirin bir çocuk. Noah'ın her daim yanında,boyama işleri ,balık avlama...
Her şey huzurlu devam ederken bu güzelim vadide Noah'ı darma duman edecek bir şey oluyor ve bize devamını izlemek kalıyor.

Belki yürümeye devam edersen,kimsenin asla kırık kalpli olmadığı bir vadi bulursun.Ama bahse girerim ki,orası sevgisiz bir yer olacaktır.

Gelelim yorumuma hani sonu başından belli olan filmler vardır,filmin yüzde doksanını tahmin edersiniz hatta bazen yüzde yüzünü Vadideki Işık'ta o filmlerden,beni sadece bir noktada şaşırttı geri kalanı tahmin ettiğim gibi oldu,muhtemelen de sizin tahmin edeceğiniz gibi. Tahmin edilebilir bir film olmasına rağmen izlerken keyif alacağınız türden,özellikle o vadinin insanları gözünüz bir insan görsün zihniyetiyle oluşturulmuş,özlediğimiz insan ilişkilerin hatta hala iyi insanların var olduğunu göstermeye çalışıyor sanki film bize. Sonra filmin balıkçılıkla harmanlanması oldukça güzel bir detay bu işe meraklı olmasam da hoşuma gitti. Ve bir tane daha Matthew'in insanın içini ısıtan mutluluğu.
Kısacası beklentiyi yükseltmeden,gününüze güzellik katacak bir film izlemek istiyorsanız IMDb'den 6.8 alan film tavsiyemdir.
.


10 yorum:

 1. Bu tür filmleri çok severim, izleme listeme aldım :) Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Merak ettim izleyeceğim bunu

  YanıtlaSil
 3. gül özdemir keşke filimde izlesem bunlara da zaman ayırsam bana zaman programlama yapmalı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki bir gün film günü yaparız, bir filmi aynı gün izlemeye çalışır üzerinde konuşuruz :) Bir kereliğine de olsa zaman ayırabilirsin o zaman :)

   Sil
 4. Listeye alalim. Ben netflix ya da amazondan izliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzledikten sonra yorumunuzu merak ediyorum, iyi seyirler :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...