2 Ekim 2015 Cuma

THE ORIGINALS 2. SEZON 17. BÖLÜM

Spoiler…
Eva’nın zihnindeyiz ve küçük Rebekah’ın zihnin kontrolünü kaybettiğini görüyoruz. 
Ardından Eva uyanıp malikaneyi birbirine katıyor en sonunda soluğu Hope’in yanında alıyor. Bu esnada Hayley’in olaya dahil olması sonrasında Klaus’un Eva’ı yaralaması Hope’in şimdilik kurtulmasını sağlıyor. Olayın üzerine hemen toplandı yapılıyor ve görev dağılımı belirleniyor.

Marcel Vincent’i bulup ondan yardım istiyor.
Hayley Elijah ve Gia ile ateşkes süresini uzatması için Josephine’i ziyaret ediyor.
Klaus ise Freya’dan yardım istiyor.
Vincent ve Josephine Eva’ın amacını anlatıyorlar karakterlerimize. Eva her meclisten bir cadı kurban ederek hasat kızlarından dahi daha güçlü bir cadı olmayı başarabilecekmiş.
Ama Vincent karısının planını bozmuş. Bu noktadan sonra Josephine Eva için ödüllü av emrini verirken Vincent ise Marcel’e yardım ediyor.
Marcel Eva’ı bulup büyü yapmasını engellemek için zincirlerini takıyor. Eva ise Davina’ın elinde olduğunu söylüyor. En sonunda konuşmayı Vincent yapıyor ve Eva ona çocukların hala yaşadığını,hatta çocukların ölmesi gerekmediğini söyleyince  işin rengi değişiyor. 
Bir anda Vincent Marcel’i aradan çekip Eva ile ayini tamamlamak için gerekli son cadı olan Josephine’i kaçırıyor.
Freya ise bedenin kontrolü  Rebekah’da olmadığı için Rebekah’ı asıl bedenine geçiremeyeceğini söyler,Rebekah’a da bedenin kontrolünü kazandırmak için gerekli büyüyü bilmiyormuş.Klaus ise onu zincirleyip Esther’in yanına götürür,zincirin sebebi Esther’i Freya’den korumak.
Vampir olduğu için Esther’i etki altına alan Klaus ondan büyüyü yazmasını söyler. Bu arada kız atışıp durur.Esther biraz insani davranır ama hakkını yemeleyim.Büyü yazılınca Freya büyünün çok zor olduğunu bunun için çapa gerektiğini söylüyor. Çapa derken bir insanı kastediyor hatta Klaus’a bu iş için ideal gözüyle bakıyor. Ama Esther hemen olmaz bu içi çapası olursan senin zihnine girer,sırlarını öğrenir diyor.
 Çapa olurdun olmazdın derken Elijah olaya dahil oluyor ve ben çapa olayım diyor.
Klaus buna da izin vermeyince Freya zinciri kırıp,büyüyle Klaus’un boynunu kırıyor.
Vincent Eva’ın yerine varıp çocukları görünce karısı gerçeği açıklıyor.Çocukların ölmesi lazım Vincent hemen karısını bayıltıyor,bu noktada fark ediyor ki karısı yaralanınca 9 kişi de yaralanıyor. Meğer hatun çocukları kendine bağlanmış.
Marcel,Eva,Vincent bir üçgenin içine girip,Freya’in Elijah’a tutunarak büyü yapmasıyla Eva’ın zihnine geçiş yapılır.
 Burada önemli not Eva’nın zihninde ölen normalde de ölür,Eva’ı Rebakah’ı bulmadan öldürürlerse Rebakah’da ölür.
Neyse Eva’nın zihninde önce Vincent’e ölüm yolu görülürken Klaus zorlanan Freya’e destek için gelir ve hem Elijah hem Klaus Freya’in çapası olurlar.
Doğal olarak Eva’nın zihnide Rebekah Eva’i öldürür.
Sonuç olarak bütün cadılar,Rebekah,Marcel,Vincent uyanırlar. Ayrıca Josephine’in meclisi Freya’i kabullenir,senin düşmanın benim düşmanım sözünü verirler.
Klaus ise içten içe zihnini Freya’e açtığı için kıvranmaktadır. En son Freya’i yalnız yakalayınca Freya Klaus’un zihniyle ilgili  imalarda bulunur ve çeker gider.
Freya Esther’i ziyarete gitmiştir.Ve ona Klaus’un zihnine girdiğinde öğrendiği bir şeyi söyler,onunla asla müttefik olamayacağını. Bu yüzden onu kardeşlerine karşı dolduracağını söyler ve en sonunda da annesi yok eder.

Bu bölümde Hayley’e Josephine’in yaptığı kehanet merak uyandırmayı başardı. Karanlık sadece Hayley için geliyorsa durum karışık,ayrıca Hayley’in Elijah’a tavırları çom sinir bozucuydu adam senden sonra başka bir kadına bakmamaya yemin mi etmeliydi kadın.
Klaus bu bölümde daha bir esprili daha bir şekerdi sanki.Hele hele üst versiyon esprisine bayıldım. Keza Esther’i de anneye en yakın bu bölümde gördük,biraz etki altına alınmanın etkisiyle kadın evlatlarına bağlılığını azıcık gösterdi.
Freya ise Klaus gibi hain planların peşinde,biz seyircilerden ise not biz hain planları ancak Klaus yaparsa severiz,Klaus’a karşı yapılanları ise…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...