5 Eylül 2016 Pazartesi

THE VAMPIRE DIARIES VE THE ORIGINALS ORTAK BÖLÜM

Uzun süredir tek tek bölüm analizi yazdığım The Originals ve The Vampire Diaries dizilerinin ortak bölümünü tek başlıkta yazayım ve bir kaç küçük duyuru yapayım dedim.  Öncelikle iki dizinin de yeni sezona kadar bölüm analizlerini yazmayacağım, sadece ortak bölüm olan bu bölümü ve büyük ihtimal sezon finallerini yazarım. İkincisi bu aralar bloguma Caroline'in hamileliği konusunda arama yapılarak geliniyor onu fark ettim bu notu da (SPOİLER) ekleyeyim dedim Caroline hamile çünkü Jo ve Alaric'in ikizlerini kanlı düğünde meclis Caroline'in bedenine taşımış.  
Gelelim ortak bölüme öncelikle bu iki bölüm çokta ortak bölüme benzemiyor iki dizi arasında Stefan, Klaus ve Rayna geçişler yapmış bu kadar. Damon'u kökenlerle falan görmek isteyenler olarak avuçlarımızı yaladık, hele Caroline-Klaus ikilisini bekleyenler ciddi bir hayal kırıklığı yaşamışlardı kısacık bir telefon konuşması bu duruma derman olmamıştır eminim. 
İkinci The Originals neyse de TVD açısından ortak bölümün öyle aman aman bir özelliği yoktu alelade bir bölüm olmuştu. İnsan biraz heyecan katar ama neyse. 
Kısa kısa inceleyelim bakalım neler olmuş.
TVD ile başlayalım ki zamanlama açısından ortak bölümü izlemeye TVD'den başlamanız daha iyi olur. 
İlk olarak Caroline 3 yıl sonrasında Klaus'u aramaya gitti ama eli boş döndü. Aldığım bazı spoiler sayesinde bu sahnenin The Originals'ın yeni sezona 3 yıl sonradan başlayacağına delalet olduğunu anladım.
Valerie Rayna'dan rahat kaçabilsin diye Stefan'ı büyü işlemeyen bara yani Klaus'un şehrine yönlendirir. 
Enzo ise Damon ve Bonnie'i Cephane adında bir oluşumla tanıştırır bu grubun amacı Rayna'i yakalamak. Enzo'u ailesini bulma bahanesi ile kafalamışlar ve bir hayli düzenbazlar. Uzatmadan bu işin sonunun iyi bitmediğini ve Damon'un tabuta girme kararının burada yaşananlar yüzünden aldığını öğrendiğimizi söyleyeyim.

Bir de Enzo'un ailesinin Cephane ile bağlantısı olduğu gibi mucizevi(!) bir bilgiyle karşılaştığımızı unutmayalım.
Stefan ve Klaus karşılaşır.
 Stefan gizli kapalı sohbet ederken Klaus kılıcın izini fark eder. Tabi kıyamet kopar ve Stefan şehirden kovulur.
Tam bu sıralarda Stefan'ın unuttuğu telefondan Caroline arar ve Klaus telefonu açar. Kısacık görüşme Klaus'u yumuşatır.
Klaus Stefan'ı Rayna'ın elinden kurtarır ve evine götürür. 
Ayrıca  Caroline ve Alaric birlikteliğinin tohumları bu bölümde atılır, Caroline ve Klaus konuşması ile Klaus ve Stefan konuşması 3 yıl sonrasının temellerini atmış resmen.
TVD açısından ortak bölüm 3 yıl sonrasına nasıl geldik? temalı bir bölüm olmuş.
Öte yandan The Originals'da olaylar olaylar dolu bir bölüm izledik ve bu olaylar dizinin geleceğini fazlasıyla etkileyecek olaylardı.
İlki Aya'nın Hayley tarafından öldürülmesi ki resmen sevinç çığlıkları attıracak bir sahneydi.
Devamında Aurora Klaus tarafından duvarların arkasına gömüldü. Klaus her zamanki gibi sağlam laflar söylemeyi ihmal etmedi.
İkincisi ne yazık  ki Davina Klaus ile soyu arasındaki bağı kırdı. Evet bu saatten sonra kara listemizden çıkamayacaksın Davina. Ve köken ailesi sana bir gram huzur vermeyecek. Aslında çok sevmesem de nefret etmediğim bir karakterdi Davina hatta bazen tek başına pek çok şeye göğüs germesini severdim. Hatta Klaus'u ile arasında olanlarda da haklı bulurdum ama bu bölümde fazlasıyla acımasızdı ve resmen Klaus'u öldürmekten beter etti. Artık düşmanlar saracak Klaus'un dört bir yanını.
Sonuncusu ise Davina'in Kol'u getirmesi oldu ki bu bilgiler ışığında Davina'i düşman değil dost yapmakta aşırı fayda var.
Bakalım Kol'un gelmesi ve Klaus'un soyu ile bağının kırılması kökenleri nasıl etkileyecek?
Ben gidip TVD ve TO maratonu yapacağım, umarım sezon finallerini yorumlayabilirim.
Dizili günler dilerim :)

10 yorum:

 1. yeni sezonu heyecanla bekliyorum sanırım aradan yıllar geçecek öyle duydum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bu sezonda TVD'de 3 yıl geçti gelecek sezonda TO'da geçecek muhtemelen :)

   Sil
 2. Merhaba canım tvd manyağı olaraktan yazını görünce okumadan edemedim😊. Artık takipdeyim seniii ne de olsa tvd yorumluyorsun benim bloguma da bakarsan çok sevinirim. Sevgilerleee

  YanıtlaSil
 3. Ben böyle karanlık şeyleri sevmiyorum artık :D

  YanıtlaSil
 4. izlesem mi kiiii :) shameless izliyon muuu :)

  YanıtlaSil
 5. Her iki diziyi de takip ediyorum ve yeni sezonları büyük bir heyecanla bekliyorum ^^

  Bana göre de bu bölüm umduğum gibi geçmedi.. Daha etkileyici olmasını bekliyordum, olmadı :)

  Güzel paylaşım ^^

  Bloğunuzu takibe aldım, bana da bekliyorum ^^

  lovviez.blogspot.com

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...