1 Aralık 2012 Cumartesi

PERCEPTION 9. VE 10. BÖLÜM

GÜZEL BİR SEZON FİNALİ
Bir yaza dizisi Perception biteli 2 ay oldu ama ben sezon finalini yeni izledim. 9 bölüm yayınlanınca yorumlara göz gezdirdim ve 10. bölümün yani sezon finalinin 9. bölümün devamı olduğunu anladım. Sonra ne yazık ki 2 bölümü de 2 aydır izleyemedim. Ama izledikten sonraki yorumum keşke zamanında izleseydim oldu. Dizi başladığından beri hep bir diziye benzettik. En çok House dizisiydi benim benzettiğim. Lie To Me den Monk'a The Mentalist'e kadar uzandı bu liste. Özetle ahım şahım bir özgünlük yoktu. Pierce ise dört dörtlük oynuyordu. Ki birazda izleme sebebim olmuştu. Ama sezon finalinde şahane oyunculuk bile hafif kalır onun oyunculuğunun yanında. Adam helal olsun dedirtti resmen. 9. bölümden başlayarak kısaca özetlersek; Pierce, Wesley adlı bir öğrencisinden gizemli bir mektup alır. Bu sırada kontrolcüsü Lewicki şehir dışına gitmek üzeridir. Pierce eski öğrencisiyle buluşur. Öğrencisi ona uçuk bir komplo teorisi anlatır. Güya yakın vakitte uçak kazasında ölen senatör sırf yerine başka birini geçirtebilmek için öldürülmüştür. Büyük bir yazılım şirketi bu suikastı gerçekleştirmiştir. Wesley  anlatırken öldürülene kadar Pierce olayı pek de sallamaz. Sonra direk Moretti ile iletişime geçer. Ama FBI olay yerine gelince ne yazık  ki cesedi bulamaz. Hepimiz aynı şeyi düşündük değil mi? Pierce hayal mi gördü acaba? Yok görmemiş ertesi gün bir videoda cinayeti görürüz. Tabi Pierce ve  Moretti olaya dalar. Ama ne dalış.
Bu bölüme has halüsinasyon ise Kennedy belirtelim. Bölüm boyunca komple teorileri, tarikatlar falan derken biz de kendimizi kaptırdık.
Halüsinasyon ve gerçek arasındaki yolculuğumuzda,Pierce üzülünce üzüldük ağlayınca ağladık. Hastalığın onu bu hale getirmesi bize dokundu.
Küçük spoi Pierce hastalığını kabullenip, hastahaneye gittiğinde duygusallık tavan yaptı.

Şimdi yüksek oranlı spoi içeren bölüm var.
Meşhur Natalia gerçek oldu desem. Ama bildiğimiz gibi değil belirteyim. Pierce 25 yıllık halüsinasyonu  kavuştu. Daha ne diyelim, hadi bakalım hayırlı olsun.
Dip not:House ile bariz bir benzerlik daha var sylemeden pas geçmeyeceğim.House 5. sezon finalinde  Cudy ile yakınlaşması hayal aynen  Moretti ve Pierce yakınlaşması da hayal çıkınca aklıma gene Hose çakmalığı geldi.

2 yorum:

  1. Ne kadar onun bunun benzerliği olsa da Perception sezon finaliyle iyi bir dizi olacağını kanıtladı bence. Tabii başka yola sapıp sonradan batırırlarsa bilemem.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. benzerliklere rağmen bölümler artan bir güzellik gösteriyordu ve sezon finali ile bayağı ilerleme gösterdi. Darısı diğer sezonlara :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...