30 Ocak 2018 Salı

PERCEPTION 3. SEZON 10.BÖLÜM

Gecenin bir yarısı Daniel'i uykusundan bir telefon çalışı uyandırır, babası tarafından aranan Daniel babasının kendisiyle tanıştırmak istediği kişiyi umursamaz ve telefonu kapatır. Ardından Donnie onu arar ve yardıma çağırır.
Donnie tedirgin bir halde Pierce'i karşılar. Daniel Shelby'in evinden kadının cesedini görünce ne hale gelir siz düşünün.


Donnie kendisine ilaç verildiğini ve cinayeti üstüne yıkmaya çalıştıklarından bahseder ve polisi çağırırsa ilaç için test olana kadar ilacın sistemden atılacağını bildiğini söyler. Bu yüzden Daniel'den kendisinin kanını almasını ister. İkili tam eczaneye gidecekken komşunun polisi çağırdığı ortaya çıkar.
Bunun üzerine apar topar emniyete giderler ve avukat tutarlar. Bu silsilede Kate olayı öğrenir ve Donnie'in yanına gelir. Bu esnada Donnie'in kanında ilaç bulunmadığı ortaya çıkar.
İlacın sistemden atıldığı düşünülür lakin Kate bir hayli kötü olmuştur. Bu yüzden Pierce bu olayı kendi başına araştırmaya karar verir.
 Tabi yalnız derken ona arada yardımcı olan Max'ı ve halüsinasyon olan dedektifi unutmayalım.
Bu silsilenin içinde Pierce babasının kız arkadaşı ile tanışmak onu ziyaret eder bu kız arkadaş, azılı bir suçlunun estetik ameliyat yaptırdığını ve saklandığı yeri bildiğini söyler. Pierce Alzheimer olan bu kadının dediklerine pek inanamaz ve Donnie'i kurtarmaya odaklanır.
Bakalım Pierce ve Kate Donnie'i suçlamalardan aklayabilecek mi?

Artık gelenekselleşen cinayet suçlamasıyla baş başa kalan karakteri kurtarmak için didinen karakterler temalı bölümlerden birini izledik ki bu bölüm yaz finaliymiş. Aslında bölümün sonunda ne olacağını az çok tahmin ettiğimizden bölüm zevkli geçmedi ama özellikle sonunda Donnie ve Kate ilişkisinin temellerinin ne durumda olduğunun netleşmesini beğendim. Zaten finale sayılı bölümler kala senaristler bu ilişkinin akıbeti hakkında sağlam ipuçları verdiler. Onun dışında yaz finali olduğu için bölümü öyle bir bitirdiler ki harbiden şok yaşadım sanırım en merak uyandırıcı şekilde biten bölümlerden biriydi. Zaten pek devamlı bölümler çekilmediğinden hemen parladı. Bakalım 11. bölümde neler olacak?

  Hatırlayın ne zaman aynı şeyleri yapmaya çalıştığımızı. Çok gizemli değil miydi biz çocukken? Bilirsin, eğer işler istediğin gibi gitmezse beysbol alanında, sadece tekrar yapalım diye sorarsın, ve az önceki atış hiç olmamıştır. Malesef hayat daha az uzlaşmacı. Yaşadığımız her tecrübe algıladıklarımızı ve insanları gelecekte şekillendirme şeklimizle ilgili beynimizde kalıcı izler bırakır. Buna üstü kapalı benlik denir, ve bize hep dikkatli olmamızı hatırlatır. Kime güvenebileceğimizi? Ne zaman güvende olduğumuzu? Ve ne yapabileceğimizi? Tabi hayata ihtiyatlı yaklaşmanın faydaları da var. Bizi mutsuz edecek şeyleri atlamamıza yardımcıda olur ya da hasta yada bizi tehlikeye sokacak... Ama üstü kapalı benliğin bizi koruyamayacağı tehlike var. Ve bu tehlike önyargılarımızdır. Bizi olayların olduğu gibi görünmesinden alıkoyar.

4 yorum:

 1. heeey ya baksanaaa büssürü güzel dizi izliyom. bu dizi ne diyon izleyim mi izlemediim. gizem mi cinayet mi ne konusu kısacaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizi çok mükemmel bir dizi değil ama ana karakter çok iyi. Her ne kadar bir çok diziye benziyor diye yakınsam da 3 sezonu izleyip bitirdim konusu ise cinayet.

   Sil
  2. başladım, adamı çok sevdim. ben, lie to me, mindhunter, mentalist e benzettim ben. sen hangilerineee benzettiin.

   Sil
  3. House, Endgame birazcık Sherlock vardı benzettiklerim arasında, Pierce sevilmeyecek karakter mi?

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...