2 Temmuz 2015 Perşembe

THE ORIGINALS 2. SEZON 10. BÖLÜM

Spoiler...
Geçen bölümde kaçan Finn'in gazabından Cami'i korumak için Hope'i sakladıkları eve Cami'i getirir Klaus.
Malum sırrı Cami'e açıklar,kızının yaşadığını ama evden ayrıldığında bunu unutması gerektiğini söyler.
Cami'i o eve gelmesinin iki amacı var hem Finn'den korunmak hem de kafayı yemek üzere olan Elijah'a destek olmak çünkü Hayley ve Klaus evlerine dönecek.İkili evlerine gelince Hayley'in ilk işi Jackson ile konuşmak oluyor. Ne konuşuyorlar derseniz evliliği oldukça zorlu bir süreci olduğundan bahsediyorlar.

Bu arada Hayley kurtları ve vampirleri barıştırmak için evine çağırmış. 
Marcel ve Aiden adamlarıyla teşrif buyuruyorlar. Yalnız eve gelen tek misafirler onlar değil. Annesini bulmayan Finn kafayı yemiş bir şekilde evi basıp,Kal ve Klaus'a hesap sorar ve giderken de vampir-kurt dostluğun sürmeyeceği anlaşılsın diye evin içindeki herkesi eve hapsediyor.

 İlk başta bu hapis hayatını Marcel eğlenceye dönüştürmek istese de Finn hedefine ulaşmak için ekstra bir büyü daha yapıyor.
 Bu arada Davina ve Kol'un bozamadığı büyü için Finn  babasından güç alıyor haberiniz olsun. 
Bu ailede amaca giden her yol mübah resmen. Neyse Finn  vampirlerin açlıklarını kat be kat artırıyor. 
Adamları kurtlara saldırtmak için daha iyisini yapamazdı. Gene de açlıktan kıvranan  vampirler direniyor. Klaus Finn'e annesinin yerini söylüyor,Kol ve Davina sadece 60 saniyeliğine büyüyü bozacak bir büyü deniyor (ama bu büyü tüm büyülü şeylerin iptal olmasından dolayı vampirler dışarı çıkamıyor,kurtları yolcu ediyorlar. 
Ayrıca Kol'un Rebekeh'ı başka bir yere gönderdiğini anlayan Klaus onun dışarı çıkmasına engel olup,onu aç vampirlerle baş başa bırakıyor. 
Davina hatırına Marcel onu korumaya çalışacak ama bakalım.
Rebekah yeni bedeninde ne yapıyor derseniz durumlar vahim deriz.Kapatıldığı ev bütün sorunlu cadıların meclisleri tarafından şutlandığı yermiş. Kara büyüyle uğraşan cadılar evin hakimiyetini de ele geçirmiş. Ölüm dışında da kimsenin çıkması mümkün değilmiş.Rebekah'a bunları anlatan talihsiz hasat kızı Cassie'den başkası değil. 
Rebekah bir yolunu bulup kardeşlerine yardım çağrısı göndermeye çalışıyor. Ama o yardım çağrısı başka ellere gidiyor. 
Gelişen olaylar sonucu bu çağrının Freya Mikaelson'a gittiğini anlıyoruz.
Bu işin sonu nereye varacak az çok anladık. Kökenlerin dizisinde bütün kökenler kendi bedenlerinde olmasa da dizi de görünecek.(Her ne kadar Freya bir köken vampir olmasa da anladınız siz benim dediğim.)
Elijah ve Cami cephesinde ise dertlerini anlatmaya niyetli olmayan Elijah'dan,kriz anında Cami'e neredeyse saldıracak olan Elijah'a ardından da Cami le konuşmaya istekli Elijah'ı izledik.
Finn ise vampire dönüşmeye razı olan annesini bulunca onu da babasının yanına şutlayıp güç kaynağı olarak kullanmaktan başka bir şey yapmıyor tabi krize giriyor annesinin ikiyüzlülüğü karşısında orası ayrı.
Bölümde en çok ilgimi çeken yer Freya kısmı oldu ayrıca yeni Rebekah'a pek ısınamasam da  Cassie'i sevdim umarım Rebekah ile oradan kurtulur.
Bir Mikaelson'la daha tanışacağımız için sevinçliyim. 
Onun dışında Elijah'a bir çözüm bulunsun artıkın her daim krize mi girecek acep? modunda olmaktan rahatsızım. Finn'e her ne kadar gıcık olsam da vampir-kurt kavgasını başlatmak için yaptığı numaralar on numaraydı,ee tabi ki o bir Mikaelson. Kol'un akıbeti ne olacak o evden sağ çıksa bile Klaus onu kolay kolay affetmez bakalım.

2 yorum:

  1. bu dizi hep aklımdaydı kesinlikle başlamalıyım :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...