2 Şubat 2014 Pazar

THE VAMPIRE DIARIES 5. SEZON 12. BÖLÜM

Spoiler...
Geçen bölümde aramızda belirmeye başlayan husumet daha da arttı. Yani diziyle o kadar geçmişimiz olmasa bırakabilirdim izlemeyi. 
Nadia ve Katherina Elena'nın bedenini sonsuza kadar Katherina'ya bağlamak için Katherina'nın bedenine ihtiyaç duymaktadır.Ama bedeni Damon gömmüştür ve yerini söylememekte ısrarcıdır. 
(Nadia bir vampiri bağlamak için çok güzel(!) bir yöntem seçmiş.)


Katherina ise Elena ayağına yatarak nereye gömüldüğünü öğrenmeyi amaçlar.(Elena ise bir kere de olsa kontrolü ele geçirmiş ve bedenini akıbetini anlamıştır.) Nadia Elena'nın tekrar ortaya çıkabileceğini düşünerek bu teklife olur vermez ama Katherina Katherina işte.(Allah'ım ne rahatlık ne cesaret) 
Bu arada Elena ile arasını düzeltmek isteyen Damon Stefan ve Caroline yardım etmektedir. (Güya Elena ile birlikte olan Damon insanlık için daha iyi bir Damon'muş bir ilişkiyi düzeltmek için ne güzel bir sebep )

Enzo ise (nereden çıktıysa) Damon'a Aaron'u öldürmek için sunar. Ama Elena'nın ondan nefret edeceğini bile Damon Aaron'u gönderir. 
Bu arada herkes Elena'yı aramaktadır.
Şimdi Bonnie Katherina'nın ruhunun içinden geçmediği söyleme gereği duymadı mı acaba???????? Yapmayın artık bu kadar da olmaz ...
Neyse Katherina Caroline'ı başından atmak için Klaus ile aralarında geçenleri Tyler'ın duymasını sağlar. Tabi Stefan'da  öğrenir. Ve Caroline ile kanka muhabbetlerine girişirler.  (Dizinin güzel anları)
Katherina ise bedenini bulmuş ve büyü yapılmaya başlamıştır. Tam bu sırada Elena kontrolü kazanır. Tabi kendi ruhuna sonsuza kadar elveda demek üzere olduğunu anlar. Durup düşünür ve büyünün tamamlanmasına saniyeler kala Mia'yı ve Nadia'yı devirirp kaçar.
Şimdi Elena bu hamlesiyle en salak TV karakterleri arasına yerleşti bence. Ya kızım beden elden gidiyor neden Mia'yı ve Nadia'yı öldürmüyorsun. Üstelik o kadar düşünme fırsatın vardı. Yani bir zamanlar avcı dövmesinin tamamlanması için Kol'un öldürülmesini düşünen zeki kızımız bu olamaz.
Elena kaçış sırasında Damon ile karşılaşır ve tam sevinecekken büyü tamamlanır. Katherina Damon'u şutlar.
Mia'yı öldürür. Nadia'ya Stefan'ı elde etmek için kasabada kalacağını söyler.


Damon ise Elena'nın reddinden dolayı kötü çocuk olup Enzo ile birleşip Aaron'u yakalar.
Bu sahnede çalan şarkıya bayıldım. Dinlemek isteyenler için şarkının adı  Black Strobe - I'm a Man.

Burada da kafama takılan şu ki Elena Damon'u iyileştiriyorsa neden Damon yazın beraberlerken Aaron'un ailesini öldürdü. Damon bence hiç Elena beni terk etti kötüyüm ayaklarına yatmasın ki sırf iyilik kötülük dengesini bir kızın kendisini terk etmesine göre kuruyorsa zaten bu işin özü de saçmalıktır.
Galiba beni çok kızdıran bir bölüm olmuş. Ama her şeyden öte sırf kötü Damon halleri için izlemeye devam. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...