8 Eylül 2014 Pazartesi

THE ORIGINALS 1. SEZON 19. BÖLÜM

KILIÇLAR ÇEKİLİYOR
Spoiler...
Elijah annesinin büyü kitabını Klaus'tan saklamış. Klaus ona kurtlara yardım ediyorum dese de Elijah hiç pas vermiyor.
Kurtlarla mutlu mesut takılan Hayley'in yanına giden Elijah büyük bir komplonun içine düşünüyor. Birileri bir adam ayarlamış ve bataklıkta  kurtların içinde kendini patlatmasını sağlamış. (Kim olabilir ki acaba?) 

Hayley soluğu adresini Diego'dan zorla öğrendiği Marcel'in yanında alıyor. Marcel ise Hayley'in geçmişi anlatıp aslında sen bebekken ben seni kurtardım,anneni babanı bilirim ayaklarına bürünüyor.   
 
 İntihar bombacısını insanları tuttuğunu iddia ediyor hatta Hayley'e bir çanta dolusu para verip kaç buradan diyor. Hayley yer mi bu numaraları ben kaçayım kökenler peşimden gelsin meydan sana kalsın oh ne ala memleket diyor.(Tabi ki sonuncusunu demiyor.) 
Cami ise amcasına elektroşok tedavisi yapar.

Josh ona destek olurken Marcel Klaus'u arayıp Cami'ye destek olmasını söyler.(Bak sen Klaus'a Cami söz konusu olunca nasıl Marcel'i dinliyor.) 
Klaus Cami'nin yanına gider olaylar gelişir ve en sonunda Klaus peder ölürken ona kanını içirir. 
 Peder uyandığında tabi ki dönüşmek istemez zaten amaç Cami'nin iyice aklını yitiren amcasına veda edebilme şansını vermek. Eh koskoca peder dönüşmek istemez tabi.
Klaus ise bataklıktaki patlamaya rağmen Cami ile kalır ama peder laneti atlatmış bir şekilde kalınca Genevieve'nin yanına gider. Meğersem Klaus malını iyi bilirmiş Marcel'in bu işi yapmayacağını cadılardan şüphelendiğini söyler.
Bu arada kurtların evimde ikinci bir patlama olur. Konteynerlere bomba yerleştirmiş.
 O suçu buna atıyor,öteki başkasına iş CSI dizilerine döndü derken her şeyi tezgahlayanın Oliver olduğunu öğreniyoruz. Amaç kurtların sesini yükseltebilmekmiş. Oliver bunu kimseyi öldürmeyip kurtadam genlerini aktifleştirmediği için iyileşemeyen Eve'ye itiraf edip onu öldürüyor. (Şaka gibi adam vesselam az önce klanın bir kısmını öldürdü,bir kısımını yaraladı.)
Kieran ise meğersem iyileşmemiş lanet tekrar döndü ve ilk işi Cami'ye saldırma oldu Kieran'ın. Genevieve ise bataklık faciasını üstlenmedi ama Kieran'ın lanetinin döneceğini söyleyerek Cami'nin hayatını kurtardı. 
Klaus tam zamanında yetişip Kieran'ı öldürdü. Sevmiştim halbuki ben Kieran'ı. 
Klaus baygınken Marcel'in ismini sayıklayan Cami'ye destek olması için Marcel'in sürgünün 24 saatliğine kaldırır. Arkadaşını göm Cami'ye destek çık diye.(Biz bu sahnenin bir versiyonun Tyler'ın sürgünü kaldırdığı zamanda mı izlemiştik?) Ya adam o kadar prensiplerinden ödün veriyor hatunlar hala başkalarında arıyor mutluluğu yok olmaz böyle şey.
Oliver amacını ulaşır ve sessiz Jackson'un yerine geçmek için adımlarını atar. Elijah ise Hayley'e "Ne yazık ki kötü zamanlarda insanlar en iyi olana bakmazlar sesi çok çıkana bakarlar." diyerek durumu özetliyor. 
Marcel ise boş durmamış Kieran'ın çok önem verdiği anahtarı Josh'a çaldırmış Bak sen acaba o anahtarın sırrı ne acayip merak ettim.
Elijah ise vicdana gelip  büyü kitabını Klaus'a veriyor 
"Savaş kapımızın eşiğine kadar geldiğine göre taraf seçecek olsaydım zaferimize içerdim kardeşim." diyerek bölüme son noktayı koyuyor.
Gelelim yorumuma Elijah ve Klaus elbette zafer kazanırlar çünkü onlar ölümsüz kolay kolay bir şey olmaz onlara ama kılıçların çekildiği barış anlaşmasının zararı pak çok insan canıyla öder. Hatta bunların içinde masumlar da olur. Filler kavga eder çimenler ezilir misali. Elijah bu felaketten sonra kurtlara destek verecek gibi duruyor bunun sonu nereye varır bilinmez. Ama büyük savaş cidden kapıda olabilir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...