17 Eylül 2014 Çarşamba

THE VAMPIRE DIARIES 5. SEZON 18. BÖLÜM

RÜYALARDA BULUŞALIM
Spoiler...
Evren ne demişti görsel ikizler için;mutlaka bir araya gelecekler. Elena ve Stefan için bu durum rüyalarında gerçekleştirdi. (Evren siz anca rüyanızda görürsünüz diyor bence)  Neyse ikilinin ayrı rüyayı görmesi Damon ve Enzo'ya kadar geliyor ve öldürme dostları olaya müdahaleye girişiyor.
Biraz rüyalardan bahsedersek bir nevi paralel evrendeyiz.Kimse vampir değil Elena'nın ailesi hayatta,Elena ev Stefan'ın çocukları var mutlu mesutlar falan filan.
Bonnie ise büyükannesi ile irtibatı geçiyor ve Marcos'un geçişinin hiç hoş sonuçlar doğurmadığını görüyor.
Yanmayan gezginler ise kasabadaki çoğu kişinin bedenine yerleşmiştir. Liv ekipten önce kendilerini gezgin bıçağı ile bıçaklamalarını ardından kasabayı elden geçirmeleri gerektiğini söyler. İlk fark edilen Şerif olur. Ama Şerif Matt'ı öldürür. Sonra Tyler gelip şerifi bıçaklar ama başka bir gezgin tarafından ele geçiriliyor.
Malum Matt öldü demiştik öteki tarafa gidiyor ve karşısında ilk kimi görüyor dersiniz. Kol...
(Oradaki Jenna Sommers acaba bize bir şeyler ima etmek için mi var?)
Ardından Vicki'yi de buluyor ama ama öteki taraftan Markos'un geçişinden dolayı yaşadığı sallantılar Vicki'yi bilinmeyen bir yere  uçuruyor.
Boş verin görsel ikiz kavuşmasını siz kısacık süren kardeş kavuşmasına gelin.
Damon ve Enzo rüyaların ipuçları üzerine Marcos'u bulurlar ve rüyaları gördürenin o olduğunu anlarlar. Hatta Marcos düşman olmadıklarını göstermek için rüyaları durduruyor.Gezginler cadılar kendilerini lanetledikleri için hiçbir yere yerleşemiyorlarmış. Hep bir felaket oluyormuş. Görsel ikizlerin kanı bu durumu durdurmaya yaracakmış.
Elena ve Stefan ise bu hayal dünyasının mükemmelliğinden sıyrılıyorlar.Ve bence biraz da kendilerini kandırmak adına bu yaşadıkların hayal ama kendi yaşadıklarının gerçek olduğunu vurgularlar.
Hatta Elena Damon'a bu konuşmayı yapar.Damon ise son noktayı ben arkadaş olmak istemiyorum eğer sevgili olmayacaksak seni görmek,duymak istemiyorum moduna geçer.
Marcos ve Tyler'ın içine giren gezginin konuşmalarından kasabadakiler hakkında hiçte iyi düşünmediklerini anlarız. Tyler'ın bedeni için "bu beden gidecek" sözleri...
Ayrıca gezginleri öldürebilecek son bıçağın yakılması...
Matt ise yüzüklü olduğu için geri dönecektir lakin Kol burada yaşananları anlatmasını ister. Matt bunları hatırlamayacağını söylese de uyandığında Vicki'den bahseder.
Öteki tarafta neler oluyor acep?

Bu bölüm hakkında söyleyebileceğim şey Elena için gerçekten üzüldüğümdür. Genelde Elena'yı çok sevmem ama bu bölüm şöyle bir geriye dönüp baktım ve hayatındaki pek çok yakının bir bir kaybettiğini fark ettim. Alternatif evrende Stefan ile mutluydu ama sebebi sadece Stefan değildi. İkisi de kana muhtaç gerektiğinde canavarlaşabilen yaratıklar değillerdi. Arkalarında cesetler bırakmamışlardır. Elena eski sevgilisinin kardeşiyle çıkmamıştı. Annesi,babası ve Jenna teyzesi hayattaydı. Kardeşi kendisi yüzünden ölüp dirilmemişti vs.
Gerçekte  5 sezon boyunca Elena'nın hayatında olanlarla en çok empati kurduğum an bu andır. Nedendir bilinmez.
Son olarak öteki taraf ve gezginler karakterlerimizin sonunu hiçte iyi yere götürmüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...