5 Eylül 2014 Cuma

TEEN WOLF 4. SEZON 11. BÖLÜM

SEZON FİNALİNE 1 KALA
SPOİLER...
Deaton Eichen Evi'nin doğaüstü varlıklar için ayırdığı bölümünden Dr. Valack ile konuşmak için Eichen Evi'nden kaçan bir hastayı yakalayıp oraya teslim eder. Artık neci olduğunu çözemediğimiz Valack ile konuşmadan önce doktor onu uyarır. Bu adamla konuşan ancak odadan dışarı  çıkıyor,binadan çıkamıyor der. Biz iyice meraklanırız. Deaton hasta odasında alnı sargılı adama Derek ve Kate ile ilgili sorular sorar adam ise cevaplar için kafasında açtığı deliğe bakmasını söyler.


Ve Deaton oraya bakmak bir hata yaparak zihinsel bir kayboluş yaşar. Ama bu ziyaret sayesinde şunları öğrendik, ilkin Deaton'un ön adının Alan olduğu ki ben daha önce dizide geçti mi hatırlamıyorum eğer geçtiyse affola. İkincisi Kate'nin Kemik Kadın(La Loba) olarak nitelendirildiği üçüncüsü ise Deaton'un Derek konusu açılınca sevdiğim kadına söz verdim demesiyle Deaton'un aşkı varmış onu öğrendik.(Tabi ki aşkı Talia Hale olabilir annesi oğlunu Deaton'a emanet etmiştir.)
Derek'in parasını iç edip etmemekte karasız kalan Scott'a,parayı bulan annesi gerekli sözleri söylüyor.
Scott ise hemen parayı Derek'e götürüp açıklama yapmaya çalışıyor. Ama durumu anlayan Derek olayı takmıyor bile bu arada öğreniyoruz ki çalınan paranın tümü Peter'a aitmiş.
Liam ise acayip gergindir hatta bayağı korkuyordur çünkü gözünü ne tarafa çevirse berserkerleri görmeye başlamıştır.
Chris ise Kate'nin izine kanalizasyonda ulaşmıştır ama karşısına çıka çıka Peter çıkmıştır.Peter güya Kate'e siz verdiği için Chris'i öldürmez ama karnına bir demir çubuk girdirir ve resmen adamı duvara monte eder. İşte Peter'ın öldürmeme anlayışı.
Scott ve Kira ise ilk gerçek randevularına çıkarlar.Ama sağolsun Kate randevuyu katleder.
Yanına aldığı berserker  ile randevuyu basar Kira ve Scott'u darma duma eder ve bir çığlıkla karakterlerimizi bu sezonun 1. bölümündeki Derek'in çıkarıldığı yere götürür.
Stiles ve babasının üzerinden Eichen Evi'nin borcu kalkar ,malum Stiles orada neredeyse öldürüldüğü için Eichen Evi'de borçları silme kararı almış.
Kira ve Scott randevuda basıldığı sıralarda okulda ilk lakros maçı oynanmaya başlar.
Bu maç Brett'in takımı ile oynanır.2 muazzam oyuncu sahada olmadığı içim Liam korkudan ölmek üzere olduğu için yenilirler. Ama maçta Brett ona destek olur. Ve maç bittikten sonra onunla konuşur. Bu arada bu çocuk bana acayip True Blood'un Eric Nortman'ını andırıyor nedendir bilmem.
Bakınız konuşmadan kısa bir paragraf;
Scott bir Gerçek Alfa.Yani bu güce doğuştan sahip olmadı. Çalarak ya da başkasını öldürerek de olmadı. Hak etti.Fazla ağırlık kaldırabildiğin için güçlü olmazsın. Dayandığın için güçlü olursun. Satomi buna karakter gücü diyor.Ona sahip olduğun için şanslısın.
 Stiles ise çiftin maça gelmeyişiyle babasını alıp onları aramaya gider. Bu arada maçta tek kalan Malia'nın yanına Peter gelir. Peter ona annesini bulduğunu ama söylemesi için Malia'nın Kate'i öldürmesi şartını koyar.
Her daim hinlik peşindesin be Peter...
Parrish ise meğersem Meredith olayından beri Peter'ı takip ediyormuş. Chris'e yardım edip onu dışarı çıkarmaya çalışır ve bu esnada Parrish'in gücü ortaya çıkar. Gözlerinde değişme olur.
Lydia ise zihnini başka alemlere açmış,doktorlar tarafından uyandırılamayan Deaton'un yanına gelir.
Derek ve Braeden,Stiles ve Şerif dağıtılmış randevu yerine gelirler.Ardından Stiles Lydia sayesinde kendine gelen Deaton ile telefonlaşır ve arkadaşlarının Meksika'da olduğunu öğrenir.
Kira kemiklerin üzerinde bir zindanda uyanır.
 Scott ise bir masaya bağlanmıştır. Kate'nin amacı Scott'u bir berserker haline getirmektir. Bu sayede arkadaşlarının onu tanımayıp öldüreceğini düşünmektedir. Bir berserker kafatasını Scott'un kafasını geçirir.

Finale bir kala netliği kavuşturabildiğimiz mevzular para para para... Derek ne olacak,Parrishan'ın gücü ne,Peter Kate'i neden Malia'ı öldürtmek istiyor,Kate nasıl bir varlık ki bir haykırışla karakterlerimizi Meksika'ya taşıdı,bölüm başında Dr.Valack necidir(düşünmekte en zorlandığım şey),Scott'un durumu ne olacak???
Finalde soruların bazıları cevaplanacak ama eminim bazı şeyler 5. sezona sarkacak. Özellikle merak edilen 4. sezonun başlarından beri ilan edilen öldürülecek karakterin kimler olduğu...  Ama resmen tahmin edemiyorum, ters köşe olacağımızı düşünüyorum.Hadi bakalım rastgele...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...