4 Ağustos 2012 Cumartesi

BENZEMEZ KİMSE SANA

9. BÖLÜMÜYLE BENZEMEZ KİMSE SANA
 Her şeyden önce ortak derdimiz olan malum deodorantın reklamı artık ömrümüzü yedi yani illa ertesi gün internetten izleyelim diye falan mı yapılıyor bu. Bir de Hande Ataizi'nin beğenmediği her yarışmacıyı özel hayatında sorun var diye yaftalamasından  bıktık usandık.Ama bir de hayranlığım var ki belirtmeden geçemeyeceğim çalıştırıcı Atilla Özdemiroğlu ya sen ne sakin ne sabırlı bir insansın ya sinirlerini aldırmış mübarek. Bir de unutmadan Murat Başoğlu hayranlarına müjde bir dizi anlaşması yapılmış hatta kirli sakalın hikmeti dizi için sakal uzatması gerektiğindenmiş
Bu bölüme geçersek  öncelikle belirtmek isterim ki bu bölüm 8 haftada her yarışmacının bir kez birinci olmasının ardından yapılan ilk bölüm bu yüzden puanlamalar ayrı bir merak konusuydu bizim. Puanlamaya ve gecenin birincisine geçmeden önce yarışmacıların bu haftaki performanslarını tek tek inceleyelim.
 İlk çıkan yarışmacımız Pelin Öztekin kendisi Kibariye'nin Kim Bilir şarkısının takidini yaptı sesini tutturamadı ve jüri tarafından da pek beğenilmedi.
 Cem Kılıç Orhan Gencebay'ın Batsın Bu Dünya'sını canlandırdı. Zaten fiziksel olarak o kadar benzemişti  ki bence daha şarkıya başlamada kotardı.Sesi arada bozulsada genel olarak bayağı tutmuştu.Bu arada Hande hanım müzikle ilgili bir iki terim öğrenmiş ve Erol beyle aşık atmaya çalışıyordu.Yani ne diyeyim sen giderken Erol Evgin döneli çok olmuştu.Tabi Erl bey hemen Orhan Gencebay ile ilgili bir anıya geçti.Orhan Gencebay tarih anlatmayı çok severmiş ve Türkler Asya'ya şöyle göç etmişler diye muhabbet açarmış bu anıdan bizim de aklımıza gelen  Erol beyinde 70'lerde onunla şöyle yaptım diye başlayan biraz da bizi sıkan konuşmaları.. . Tabi Cem Kılıç Türk Böbrek vakfı için yarışıyor. Jürimiz de diyaliz makinası için bağışa söz veriyorlar ve jürinin bu davranışı takdirlerimizi kazanıyorlar.
 Ömür Gedik Sıla'nın Alain Delon'u ile dinledik fiziksel benzerlik bayağı iyiydi.Ama ses pek olmamıştı. Bu arada canlandırmada Ömür Gedik'e  sunucu Murat Başoğlu'da eşlik etti ki o da bu duruma dünden razı. Zaten Seyfi Dursunoğlu tipinin güzelliğine bakmaktan taklidi pek izleyemedim dedi.
 Ümit Erdim Cem Karaca'dan Resimdeki Gözyaşlar ile sahnedeydi ve bence sesi bayağı tutturmuştu.Ama jüri ya kıyafete ya sese eleştri yaptı.Birde bu canlandırmada Ümit Erdim ve Erol Evgin yer değiştirip birbirlerini taklit ettiler Ümit klasik Sana tam puan vereceğim ve 70'ler konuşmasına değindi, Erol Evgin ise son haftalar Ümit'in diline pelensenk  olan "sıkıntı yaratırım" ı kullandı ve güzel de oldu.
 Kendi  Britney Spears'ın Toxic şarkısını canlandırdı. Bence ancak bu kadar olurdu bir de danslar muhteşemdi keşke Hadise'yi de Kendi yapsaydı demeden edemedim.
 Uğur Arlan Ceza'nın meşhur şarkısı Fark Var ile jürinin beğenisini kazandı  Bayağı emek harcamış ve zorlanmıştı sanki.
 Asena Muazzez Ersoy'un Aşkın Kanunu'nu söyledi ses çok tutmasa da uzak çekimde aynı Muazzez Ersoy gibiydi bu arada jüri Asena'nın da müzik dünyasına girmesini istiyor.
 Bay j Özdemir Erdoğan'nınİkinci Bahar ile hem jüriyi hem izleyicileri mest etti fiziksel benzerlik ve ses benzerliği bizi adeta şaşkına çevirdi.Bu arada hayranlara müjde 2013 için  albüm yapmaya niyetlendi Bay J.
 Puanlama olayı jüri 4-5 puanı bayan yarışmacılara 10-12 puanı  Bay J ve Cem Kılıç'a verdi. Tabi olay kadın-erkek davasına döndü ve bu yarışmacıların 5 puanını etkiledi. Asena,Pelin,Uğur Bay J ye  Ümit Uğur'a Cem Pelin'e Bay J Cem'e Ömür Kendi'ye Kendi Asena'ya verdi. İpi göğüsleyen Bay J oldu. 
 Toplam puanda 1.likten düşmeye Ümit Erdim aynı yolda devam ederken 2. Bay J 3.Cem Kılıç 4. Uğur Arslan oldu.
Gelecek haftaya gelirsek
Asena    Mahsun Kırmızıgül
Pelin      Sezen Aksu
Kendi    Seyyal Taner
Ömür     Rihanna 
Bay J     Freddie Mercury
Uğur      Mustafa Keser
Cem      Edip Akbaryam
     Ümit      Zeki Müren 
olacak. 1. lik Uğur ve Cem arasında kapışılır diye düşünüyorum. En çok da Asena ve Ümit'i merak edeceğiz gibi duruyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...