21 Nisan 2013 Pazar

CADI-GLENN PUIT

Kitap Künyesi
Adı:Cadı
Yazarı:Glenn Puit 
Yayınevi:Bilge Kültür Sanat
Sayfa:309
Las Vegas'ın En Ünlü Katilinin Gerçek Öyküsü...


Brookey Lee West öz annesini öldürme suçundan ömür boyu hapise mahkum olmuş bir katildir. Tabi olayları biraz deşersek büyücülükten seri katilliğe uzanan bir öz geçmişi olduğunu fark ederiz orası ayrı bir konu.Kitap Brookey ile hapishanede görüşmeler yapmış ve bütün olayları belgendirmiş bir gazetcinin eseri.
West'in annesi Christine Smith West'in kiraladığı bir depoda çöp kutusuna koyulup  çürümeye terk edilmiş halde bulunur. İpuçları şüpheleri West'in üzerinde yoğunlaştırır.
West'in geçmişine inildiğinde;kayıp bir erkek kardeş Travis Smith, vurduğu ama tekrar birleştiği öldürümüş eşi Howard St. John... Brookey'in bu olaylarda parmağı var mıdır? Brookey annesi gibi onları da öldürmüş müdür? Yoksa iddia ettiği gibi masum mudur?
Kitap Brookey'in ailesini,ailesinin geçmişini hatta Brookey'in davalarını inceleyen polislerin,savcıların başarılarına kadar her şeye yer vermiş.
Pek çok tanığın ifadesi,Brookey'in kendi ağzından dinleyeceğimiz hayat hikayesi,polislerin görüşleri.. Her şey belgelendirilmiş ve bize sunulmuş.
Kitapla ilgili tek sorunum olaylar ve karakterler arası geçişler biraz fazla olduğu için kitaba bağlanmamın da zor olmasıydı. Ama belgelendirilmiş hatta fotoğraflandırılmış olmasının  kitap için artısı da büyük.
Alıntılara geçersek...
"Derler ki cinayet bir kişiyi öldürmez,kurbanı tanıyan herkesi öldürür."
"Hayatında sorun yaratan insanlardan uzaklaşmak yerine West kendi nesliyle beslenen bir karadul gibi onları öldürmüştü."
"Dünya üzerinde ya da dipsiz cehennemde başka hiçbir güç içki kadar insanları yıldırıp onları korkaklaştırmayı başaramıyor.Şeytan dünyayı köleleştirmek için daha kuvvetli bir araç bulamazdı herhalde."(Alıntı Eliza Stewart'a ait)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...