22 Haziran 2013 Cumartesi

ÇIRAK-TESS GERRITSEN

Pinuccia'nın Kitapları blogunun ev sahipliğini yaptığı yazar aylarında Haziran ayı yazarı Tess Gerritsen oldu. Ben de yazarın eğer yetiştirebilirsem iki kitabını okuyayım dedim.İlki Çırak okundu sırada Masumiyetin İçin Savaş var.Umarım ay bitmeden o da sizlerle olacak.Uzatmadan Haziran ayında kim ne okumuş ne okuyacakmış onun için buraya 

Görsel D&R sitesinden alıntıdır.

Kitap Künyesi
Adı:Çırak
Yazarı:Tess Gerritsen
Yayınevi:Martı Yayınları
Sayfa:432

Çırak yazarın Rizzoli&Isles serisinin 2. kitabı. İlk kitap Cerrah ve  iki kitap birbiriyle bağlantılı belirteyim.  Yeni işlenen bir cinayetin önceki kitapta yakalanan ve hapiste gün geçiren Cerrahın işlediği cinayetlerle büyük benzerlik taşıması dedektif Jane  Rizzoli'yi bu cinayetlerin içine çeker. İlk başta ona kimse inanmazken Rizzoli cerrah ile yaşadıklarından dolayı her cinayette ona ait izler görüyor derken bazı deliller Rizzoli'nin tarafını tutmaya başlar.
Bu kitapta Ceraah kitabının baş karakterlerinden  Thomas Moore ve Catherine Cordell yok.Rizzoli sadece birkaç kere Thomas ile telefon konuşması yapıyor. Onun yerini Vince Korsak almış. Rizzoli'yi bu olayların içine çeken polis. Bir de FBI'dan Gabriel Dean var ki sürekli kimdir bu adam,niçin burada? sorularını düşündürüyor. Ser verip sır vermeyen yakışıklı bir adam anlayacağınız. Isles karakteri ile de ilk kez bu kitapta tanışıyoruz. Kendisi adli tıpçı. Ölüler Aleminin Kraliçesi alarak nitelendiriliyor.
Cerrah kendine yeni bir ortak mı buldu yoksa bu adam sadece bir taklitçi mi?FBI bu olayla neden bu kadar ilgili? ve bunlar gibi onlarca soru spoiler vermemek adına benim sormadığım.
Tess Gerritsen kalemi varsa zaten beğenilir ki bir kitap. Özellikle Cerrah kitabında kurbanların yaşadıklarını Rizzoli'nin yaşaması,Rizzoli'nin her zamanki cinayet masasındaki tek kadın olması yüzünden yaşadığı        sıkıntılar ,kendine bir duvar örmesi gibi duygular çok iyi yansıtılmış. Cinayetler ise ona keza.
Kısacası beğendiğim bir kitapta önce Cerrah'ı okuyarak başlamanızı tavsiye ederim.

Bu arada merak edenler Rizzoli&Isles serisi sırasıyla.
1.Cerrah
2.Çırak.
3.Günahkar
4.İkiz Bedenler
5.Siliniş
6.Mefisto Kulübü
7.Ruh Koleksiyoncusu
8.Buz Gibi Soğuk

Beğendim alıntılara geçelim.
"Ama cinayetten daha yakın bir yakınlaşma yoktur.Öyle değil mi?"
"Onları uçurumun dibine kadar sürükleyip hayallerinin karanlık kuyusuna baktırmak hoşuma gidiyor."
"Bir zamanlar bir tıp laboratuvarının steril dünyasında,tek rengin tüplerin içindeki kan kırmızısı olduğu bir dünyada çalışmıştı.Etrafına resimler asmasına gerek yoktu;kafasının içindekiler yeterince korkunçtu zaten."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...