28 Haziran 2013 Cuma

MASUMİYETİN İÇİN SAVAŞ-TESS GERRITSEN

               Pinuccia'nın Kitapları blogunun ev sahipliğini yaptığı yazar aylarında Haziran ayı yazarı Tess                Gerritsen oldu. Ben de ilk kez yazar aylarında 2 kitap okumuş oldum.İlki Çırak ikincisi                               Masumiyetin İçin Savaş.Uzatmadan Haziran ayında kim ne okumuş ne okuyacakmış onun için buraya 

Kitap Künyesi
Adı:Masumiyetin İçin Savaş
Yazarı:Tess Gerritsen
Yayın evi:Martı Yayınları
Sayfa:361


İlk olarak belirteyim ki yazarın bu kitabı başlı başına bir gerilim romanı ama içinde tıpla ilgili tek bir kelime yok. Biraz klasik bir konu Tess Gerritsen kalemiyle boy heyecanlı bir romana dönüşmüş.
Konusu ise Miranda Wood ve Richard  Tremain yasak bir ilişki yaşamaktayken Miranda evli sevgilisinden ayrılma kararı alır. Ama ayrıldıktan sonra kendisini rahatsız etmeye devam eden eski sevgilisi bir gün Miranda'nın evinde ölü bulunur ve bütün şüpheler Miranda'nın üzerinde toplanır.
Richard Maine eyaletinin Island Herald gazetesinin sahibiydi. Miranda ise gazetede redaktör olarak çalışıyordu. Ama şimdi işlemediği bir cinayetin tek şüphelisi...
Evelyn Tremain Richard'ın mağdur karısı ölüm haberi ardından Richard'ın evden kovulan kardeşi Chase'i destek için yanına çağrıyor.
Chase Miranda'yı görünce içine bir şüphe düşüyor. Ardından Miranda'nın kefaleti kimliği belirsiz bir tarafından ödenince Chase Miranda ile konuşma fırsatı yakalıyor. Ve bu arada birilerinin Miranda'yı öldürmeye çalıştığını fark ediyor.
Ve Miranda hem hapisten kurtulmak hem de canın kurtarmak için cinayeti eşelemeye başlıyor.
Kısacası dediğim konu biraz klasik olsa da Tess Gerritsen bu konudan da heyecanlı bir roman çıkarmayı başarabilmiş.
Alıntılar...
"Ölüm yanından bir rüzgar ve ışık gümbürtüsü eşliğinde hızla geçerken,birdenbire kendini havada uçar durumda,yaz karanlığında ebediyette asılı kalmış bir halde buldu."
"Tembel adamın araştırmacı gazetecilik yöntemi,kanıtı çalmak için bir cani kirala."
"Mutlu sonlar kendiliğinden gelmez bazen onun için çabalamak gerekir"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...