1 Ekim 2014 Çarşamba

THE ORIGINALS 1. SEZON 20. BÖLÜM

Spoiler...
Çok sevgili Klaus'un rüyalarına zalim babası Mikael'in dadanmasını,Klaus baba olmasıyla ilgili bir durum zannederken Mikael'in Elijah'ın da rüyalarına girmesi akla başka fikirler getirir.
Mesela Genevieve adlı kızıl bir cadı gibi. Ama biz TVD izlemeyi henüz bırakmamış olanlar biliyoruz ki öteki taraf darma duman olduğu için Mikael karakterlerimizin hayatını berbat hale getirmekle meşgul.
Genevieve  3 hasat kızına öteki taraftan bahseder.

Davina ise bunu duyunca soluğu Tim'e ulaşmak için büyü yapmakta alır. Ama onun yerine karşısına kısa bir anlığına Mikael çıkar.
Bakınız büyünü akabi...

Kieran'ın cenazesi ise oldukça eğlenceli geçmektedir. Adamlar resmen çalgılı çengili cenaze yapmaktadırlar.
İnsanların temsilcisi  Frencesca Cami'yi Marcel'in çaldırdığı anahtar konusunda sıkıştırmaktadır.
Cami bu konuyu Marcel'e açtığında Marcel anahtarı çaldırdığını itiraf eder ve meğersem anahtar sayesinde doğaüstü canlılara karşı kullanılabilecek bir şeymiş.
Hayley ise Frencesca'a patlamayla ilgili sorular yöneltir.İlgisiz karşılanınca  kadının korumasını yere serer ve ben "helal olsun yürü be kim tutar seni" moduna girerim. Frencesca ben hedefimi ıskalamam ve saldıracaksam seni öldürürüm diyerek Hayley'i gönderir. Monique ise fırsat bulup Hayley'i lanetler.
Bu lanetin etkisi ertesi gün cenaze götürülürken ortaya çıkar.
 Genevieve fark eder ve olaya müdahale eder.  Müdahale sırasında laneti Monique'in yaptığını görür. Bu arada bebeğin nabzı atsa da Hayley'in nabzı yoktur.
Elijah ve Klaus çaresizce bekleşirken Klaus Hayley'in karnından bebeği çıkarmayı düşünür.
Hayley ise öteki alemde Mikael ile karşılaşır. Mikael onu öldürmeye çalışır ama Hayley burada da ezdirmez kendini Genevieve onu kurtarmadan önce o da Mikael'in hakkından gelir.
Bataklıkta patlama ve ardından ölümden dönemsi üzerine Hayley kökenlerin yanına döner.
Elijah ise Genevieve'ye bana çok kötülük yaptın ama Hayley'e ay taşı yüzüğünü yaparsan sana daha nazik ayağı çeker. Malum yüzüğü yapabilmek için en büyük eksiklikleri bir cadıydı.
Cami ise anahtarın açtığı kutunun Sean'ın mezarında olduğunu anlar.

Marcel ile mezarı açıp kutudaki şifreli yazıyı okur ama Marcel'e yazının anlamını söyleyemeyeceğini söyler. Artık Cami'de bu işlerin içine girdi resmi olarak.

Genevieve ise Monique'i azarlar meğersem bebeğin doğması ve öyle öldürülmesi gerekiyormuş. Bebek yarı cadı olduğu için toprağı kutsamalıymış. Bu cadıların kafasında dönen hinlikler almış başını gitmiş.Ama Genevieve atalarıyla iletişime geçip bebeği öldüremeyeceğini söylüyor ama atalar onu yerden yere çalınca razı oluyor.
Bu arada bölüm babalık teması üzerine kurulu olunca bölüm boyunca Marcel ve Klaus'la ilgili flashback sahneleri izledik.

Özellikle Marcel'in zalim babası ve Marcel'in vampir oluşuyla ilgili. Bu kadar şeyin ardından Marcel ve Klaus tabi ki karşı karşıya gelir.Babalık ile ilgili bir konuşmanın ardından Marcel "şehrimi son nefesimi kadar savunacağım" der. Klaus ise "bende senden bunu beklerdim" der.
Elijah ve Hayley ise fazlasıyla yakınlaşır.
Mikael ise Davina'yı ziyaret eder.Mikael beni hayata döndür,Klaus'tan sonsuza kadar kurtulalım,der.

Gelelim bölüm yorumuma Marcel-Klaus mevzuları fazlasıyla iyiydi. Mikael'in dönmesi ise sinir bozucuydu. Bu adamdan nefret eden tek ben değilim değil mi? Klaus'un  hayatını katlet asırlarca hala kinin bitmesin. Olmaz böyle bir şey ya. Bir de aşağılaması yok mu Klaus'u ağzının üstene geçirilmeli. Hayley'in ölümden dönmesi köken kardeşlerin telaşları...
 Asıl bombaların son iki bölüme saklandığını bildiğimizde heyecan tırmandı resmen...

Bölüm en akılda kalıcı alıntısı:
Hayley :Neden ona baba diyorsun? Senin gerçek baban değil ki.
Klaus :Sadece bir babanın yapabileceği hasarlar bıraktı bende.
1 yorum:

  1. Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
    Tek Parça izle
    Tek Parça izle

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...