3 Kasım 2014 Pazartesi

THE ORIGINALS 1. SEZON 22. BÖLÜM-SEZON FİNALİ

SPOİLER...
Zalim cadıların Hayley'i ele geçirip nihai amaçlarını söylemesiyle son bulan bölüm Klaus'un kiliseyi basmasıyla başlıyor. Klaus her ne kadar güçlü olsa da hasat cadılarına karşı koyamıyor ve duvara çiviliyor.Cadılar Hayley'i doğuma hazırlarken Klaus başlıyor intikam yeminleri sıralamaya belirteyim ki intikam yeminleri sırlayan Klaus çok tatlı.

Davina ise vampirlerin  ısırıldığı yere gelir Marcel'i de ısırılmış görür. Marcel'in Klaus ile kavga ettiğini ve Klaus'un kanaması olduğunu öğrenci kavga yerine gider. Kan damlalarını büyü ile bir bardağa toplamayı başarır. Harbi artistik bir sahneydi belirteyim.
Doğum olduktan sonra Hayley birkaç saniyeliğine kızını tutar ama Monique  onun boğazını keser Klaus'un boynunu kırar,bebeği alıp giderler.
Elijah kiliseyi ısırılmış haliyle bile bulur,Hayley ve Klaus'u o halde görünce derbeder olur Klaus ona kanını verip iyileştirir.
Davina'nın topladığı kan sadece bir kişi için yeterlidir. Bu kişide Marcel'in seçimiyle Josh olur.
Marcel Klaus ile savaşmaya giderken Cami ona amcasının cephaneliğini göstermeyi teklif eder. (Cami benden sana eksi puan Klaus'un arkasından iş çevirmek ne demak ya? )
Davina'yı da alıp Kieran'ın cephaneliğine giderler. Burada şeytanın yıldızı adlı bir nesne ellerine geçer. Davina'nın dediğine göre birine bir kere fırlatınca bin tane yara açarmış.Marcel'de bunu seve seve alır ve Klaus'un bulmaya gider.
Klaus ve Elijah mezarlığa gelir gelmesine ama mezarlık büyülenmiştir ve ikili bir türlü yollarını bulamamaktadır.Elija karalar bağlar ve Hayley'e olan duygularını dile getirmeye başlar. En sonunda Klaus tamam kızımızı bulalım sen de ona annesine karşı hissettiklerini anlatırsın der.
Hayley ise bize bir sürpriz yapıp dirilir ve kızını aramaya çıkar. Hemen mezarlığın yolunu tutar artık annelik içgüdüsü müdür bilemeyiz. Elijah ve Klaus'u bulur,Elijah Hayley'in nasıl dirildiğini anlamasa da zeki Klaus hemen açıklamayı yapar.
 Öldüğünde bebeğin kanı vücudundaydı şimdi bebeğin kanını içip melez olman gerekiyor. Hayley buna takılmaz onun tek derdi kızını bulmaktır.
Genevieve ve diğer iki hasat kızı bebeği kurban etmeye hazırlanmaktadır. Monique ise Genevieve'nin kurban olayından sonra son hasat kızı yerine yaşayacağından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirmektedir.
Davina ise Mikael'ı getirmek için büyü işlerine girişir ve bilin bakalım nereden arakladığı malzemeleri kullanır büyü esnasında?Bildiniz Kieran'ın cephaneliği...Mikael döner dönmesine ama malum sadece vampir kanı içtiği için yakındaki kurtadam ısırığı ile yaralanmış bütün vampirlerin kanını kurutur.
Ayin yapılmak üzereyken üçlümüz olaya müdahale eder ve tabi ki fazlasıyla zorlanırlar.
Klaus bir hasat cadısını öldürür. Ardından Marcel olaya dalar ve şeytan yıldızını Monique'e fırlatır. Ve gördüğüm ilk anlardan beri uyuz olduğum hatundan sonunda kurtuluruz.Marcel bu hengamede bebeği alıp kaçar. Yaralı olduğunu düşündüğü adamların yanına gelir ve onların ölüsünü görür. Klaus arkasından geldiğinde niyeti ortaya çıkar Klaus'un kanına karşılık kızı takasını yapacaktı ama adamları ölünce bu durumun hiçbir anlamı kalmaz.Bu arada saf arkadaşlar ölümlerin kurtlar yüzünden olduğunu düşünmektedir. Neyse Klaus Marcel'e kanını verir ve onu iyileştirir. Ödeştik moduna geçilir.
Mikael kızına yeni kavuşmuş Klaus'u öldürmeye giderken Davina işlere müdahale eder.
Meğersem Davina onu kendine bağlamış. Mikael'ı aylarca yaşadığı çatı katına getirir ve Klaus'u ne yapacaksan ben istediğim zaman yapacaksın ayarı verir.
Elijah ve Hayley Genevieve'i sorguya çekerler. Ve büyük gerçek açıklanır bebeğin ölümünü Esther yani köken sülalenin cadı annesi istemektedir.Konuşma fazla ilerlemeye kalmadan Genevieve cadılar tarafından cezalandırılmaya başlar.Ama Hayley cadıların onu öldürmesini beklemez ve kendisi onu bıçaklar. Hayley gittikçe Klaus'a mı dönüyor ne?
Elijah,Klaus ve Hayley düşünüp taşınır en sonunda bebeği uzağa göndermeye karar verirler. Malum artık cadılar bebeği yaşatmayacaktır,kurtlar ise tehdit olarak algılayacaktır.
Olaylar sonrası hakimiyeti Francesca ele geçirir ve basın açıklamalarını yapar.
Marcel ise Oliver ile pazarlığa girişir.Kurtlar bölgede vampir istemedikleri için Marcel şantaja başlar. Güya Klaus'un bebeği ölmüştür ve bunun suçlusu az çok kurtlardır Klaus böyle bir durum olduğu için elbette vampirlerin yanında olacaktır.Bu sebepten nehrin karşısında bizi rahat bırakacaksınız diyor.
Cami bebeğin öldüğü öğrenince koşa koşa Klaus'un yanına gidiyor. Ama Klaus onunla arasına mesafeyi koyuyor. "Çünkü güzel bulduğum her şeyin öldürmeye kararlı insanlar ve seni de güzel buluyorum "diyor.
Klaus ve Elijah konuşmasıyla eksik parçalar tamamlanıyor.Klaus Marcel'e bir kaç şişe kanını vermiş,Marcel'de bunun karşılığında Klaus'un kızıyla ilgili anıları silmesine razı olmuş.
Vedalaşma faslı başlıyor ve Hayley kızının kanını içerek dönüşümünü tamamlıyor. Elijah ve Hayley ölmüş bebeğin yasını tutmak için meydandaki anmaya giderler. Amaç kuşku uyandırmamaktadır. Klaus ise bebeğini göndermek için Rebekah ile buluşmaya gider.Kızını ona emanet eder ve bu esnada bizde kızımızın adını öğreniriz. Onun adı "Hope"dir. Bebeğe fazlasıyla uygun bir isim bir bulmuşlardır.
Ve bölüm sonunda mezarlıktan çıkan bir kadın bir erkek görürüz.
Bu kadın bir mezarlığı gül bırakır ve burada geçen diyalogdan anlarız ki bu kadın Esther yanındaki adamda oğlu Finn'den başkası değildir.

Gayet muazzam bir sezon finaliydi bende spoiler alıp tadını kaçırmasaydım her şey daha güzel olacaktı ama neyse.TVD zamanından biliriz ki Esther kökenleri öldürüp bütün vampir soyunu yok etmek için bir hayli kararlıydı. Artık bu listeye torununu da ekledi. Esther entrikada Klaus ile yarışır insanları kandırır,kendi çocuklarını zerre düşünmez. Mikael'dan bahsetmek tamamıyla gereksiz zaten. 2. sezon Klaus'u oldukça zor günler bekliyor. Hem her dolunayda gücünü çekecek kurtadamlar hem onu öldürmek için canına dişini takan ailesi hem diğer düşmanlar... Üstelik hem kızından ayrı hem de ne sevdiği dostlarından biriyle araya mesafeyi koyup iyice yalnızlaştı Klaus... Ama artık Elijah ve Hayley ile birbirlerine kenetlenecekler çünkü ortak bir hedefleri var o da biricik Hope'e düşmansız bir gelecek sağlamak.
Bu yüzden 2. sezon fazlasıyla dolu ve heyecanlı geçecek şimdiden 2. sezon finalini merak ediyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...