20 Haziran 2015 Cumartesi

PERCEPTION 2. SEZON 14. BÖLÜM-SEZON FİNALİ

Pierce dersinde amygdala hakkında konulurken bir polisin sınıfa dalması onun güzelim dersi bölmesine sebep. Polisin ziyaret amacı ise Pierce'den eski terapisti ve sevgilisi olan Caroline Newsome'i takip etmeyi bırakmasını istemek.
 Pierce şoka girer tabi ardından derse dönünce krize girmesi gayet doğal bir durum olur.


Dersi iptal eder evine gider ve Caroline görme kararı alır,tabi ki Caroline kendisine hediyeler yolladığından emin olduğu en sonunda da arabasının camını indiren Pierce'i görür görmez kaçar.Max'ın haber vermesiyle olaya müdahale eden Moretti,hediyelerden DNA örneği almaya başarır.
Pierce ise her ne kadar kendine güvense de acaba hastalığım bana oyunlar mı oynuyor korkusu da sarar dört bir yanını. Üstelik dersteki krizi üniversitenin önemli bağışçılarından birinin kızının derste olduğu an gerçekleşmiştir ve şimdi bağışçı kızını dersten almıştır,olayın tatlıya bağlanması için adama Pierce ile konuşmak istemektedir. Ve biz Pierce'i biliyorsak bu iş tatlıya bağlanmaz nokta.
Donnie ise San Diego'dan önemli bir iş teklifi almıştır.Morettie'e bu söyleyip gitmemem senin ağzından çıkana bağlı deyince Moretti kendin için en iyisini yap der.Bu köprüyü böyle kolay yakma ve Moretti,Donnei seviyor seni.
Moretti DNA örneğini eşleştirme için gönderince Kanada'dan bir polis onu ziyarete gelir ve bombayı patlatır.
 O DNA 3 yıl önceki bir cinayeti işleyen katile ait der. Moretti bozulur,tırsar ama Caroline ve yeni sevgilisi Sean ile Kanadalı polisle birlikte konuşmaya gider.Ve Sean'da haklı olarak Pierce'in DNA örneğinin alınmasını talep eder ve Moretti kolları sıvar.

Acaba katil/sapık kim,Pierce'in üniversitedeki durumu ne olacak,Moretti-Donnie ilişkisi ne yöne gidecek?

Sezon finali olarak biraz daha heyecanlı aksiyonlu bir bölüm olabilirdi biz izleyiciler bölümün bazı hatlarını genel olarak tahmin ettiğimiz için Pierce'in katil olma ihtimali sezon finali bazında heyecan yaratmadı. Onun dışında bazı şeyler yerli yerine otursa da son sahnelerde üçüncü sezon için açık kapı bırakmaları biraz merak uyandırdı. Daha güzel bir sezon finali olabilirdi  ama gene de güzeldi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...