16 Haziran 2015 Salı

THE VAMPIRE DIARIES 6. SEZON 16. BÖLÜM

Spoiler..
İnsanlığı kapalı olan Caroline rastlantı sonucu Liam ile karşılaşıyor ve bölüm Caroline'in onu ısırmasıyla başlıyor.
Evinde ve yurt odasındaki her şeyi götüren Caroline'i arayan Stefan ve Elena'ın telefonlaşmaları sırasında Bonnie yurt odasına girip Elena ile hasret giderir. 

Akabinde bütün eşyalarını yenileyen Caroline odaya dalar. Kızlara Liam'ı öldürmediğini onu ısırırken durduğunu anlatır ve 1 yıl boyunca kimseyi öldürmeden insanlığının kapalı kalmasına karışmamalarını söyler. Eğer insanlığımı açmam için  uğraşırsanız bedeli ağır olur diye de eklemeyi unutmaz.
Damon ise ölü annesinin ölü olmamasından dolayı kafayı yemek üzeredir yanına Kai'i alıp annesinin mezarını açar. Ne yazık ki mezar boştur. Kai ise Damon'a yardım etmeye razı ama Bonnie ile konuşursa...
Enzo ise Sarah'ın peşinde dolaşmasını fırsat bilip ona en derin sırlarını açarken Caroline yanına damlar ve onu partiye davet eder.
Stefan ise Liam'ı etki altına alıp ondan partiyi öğrenir. 
Bonnie,Elena,Stefan Caroline'in partisine gider. 
Damon Kai mevzusunu anlatmak için Bonnie'i arar Bonnie ise Kai'in adını dahi duymaya katlanamadığı için konuşma kısa kesilir.
 Ama Kai'in nuh deyip peygamber dememe halleri Damon'un onu partiye götürmesine sebep olur. 
Bonnie ise yeni yaşamına bir türlü uyum sağlayamazken üstüne bir de  Kai'i görünce çıldırması kaçınılmaz oluyor,hatta haklı olarak hıncını Damon'dan çıkarıyor.
Kai Damon'a annesinden bahsediyor. Hatun arkasındaki ölü sayısı 3000'i geçen bir deşiciymiş.
Stefan ise partide Caroline'i görüp onunla konuşuyor,insanlığını açmanın yolunun kendisinden geçtiğini anlıyor.
Ne yazık ki bu esnada Caroline'in çizdiği sınırı da geçmiş oluyor. Caroline ise zekice bir planın ardından Liam'ı Sarah'ı ameliyat masasına yatırması için etki altına alıyor.
Stefan ve Elena Caroline'i bulduklarında Caroline şartını söylüyor. Her koşulda beni insanlığımı açmaya zorlamandan vazgeçmenin tek yolu senin de insanlığını kapatman.
 Elena Sarah'ı bulmaya gidip,neredeyse eli boş dönmek üzereyken  Stefan insanlığını kapatıyor.
Elena Sarah'ı kurtarsa da bunu umursayan bir  Stefan kalmıyor meydanda.

Gelelim yorumuma acaba insanlığı kapalı Caroline'den daha kötü ne olabilir ki? sorusuna bu bölümle cevap vermişler senaristler,ona eşlik eden insanlığı kapalı Stefan. Öldürücü ikili artık kaç bölüm sürer bilmiyorum ama milletin anasını ağlatacaklar. 
Anasına bak oğlunu al misali Stefan gibi deşici çıktı anne,onun hikayesi de sezon finaline değin bizi götürür. 
Bonnie ise yalnızlık yüzünden kafayı yedi ama nedense sonu Kai ile iyi bitecek diye düşünüyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...