30 Haziran 2015 Salı

TEEN WOLF 5. SEZON 1. BÖLÜM


Uzun bir aranın ardından Teen Wolf sevenleriyle buluştu. Geçen sezonun finalini dizinin gidişatına göre vasat bulsam da elbette dizime devam ediyorum.Bu yazımda ne yazık ki diziden kesitler içeren resimleri göremeyeceksiniz,uzun zamandır yazdığım konseptten farklı olduğu için belirteyim dedim.(Kotalı internet zulmüne uğrayan blogger)
Bu arada ekleme Teen Wolf’un bu sefer art arda 2 bölümü kanal tarafından yayınlandı(daha doğrusu 2. bölüm yarın yayınlanacak) ve sonraki 2 bölümde nete sızdırıldı. Bu aralar yeni sezonların ilk 4-5 bölümlerinin nete sızması oldukça popülerleşti.
SPOİLER
Bölüm açılışı bizi oldukça şaşırtıyor. Lydia Eichen Evi’nde bir hasta olarak kalıyor  ve  kendisi katatonik bir  halden hastaneden kaçmak için yataktan fırlayan birine dönüşüyor. Oldukça ciddi bir çaba harcasa da ne yazık ki yakalanıyor ve arkadaşlarını uyarmak istediğini onların öleceğini söylüyor. Bu arada onun Aiden’i gördüğünü de belirtmek lazım.

Sonrasında fırtınalı bir geceye gebe olan dolunay gecesine gidiyoruz.Stiles Scott’a son sınıftan sonraki hayallerini anlatırken Liam bir ağaca bağlanmış vaziyette. Konuşmalarda kendini kontrol etmekte sorunlar yaşadığını anlıyoruz. Bir de bugün son sınıfla ilgili önemli bir etkinlik olduğunu ve Stiles’in bu etkinlik için acayip şekilde heyecanlandığını.

Felaketin habercisi olan fırtınalı hava karakolu da birbirine katmış vaziyette.Ama Şerif Parrish’i danışma masasını itelemiş sanki,en sonunda Parrish isyan moduna geçince onu gürültü şikayetini incelemek üzere gönderiyor. Güya oldukça sıradan bir olay gibi görünen bu şikayet aslında Scott’u arayan  oldukça garip ve bir o kadar da şiddet yanlısı bir kurt adamın karşısına çıkarıyor Parrish’i. Ve tahmin ettiğiniz gibi Parrish yaralanıyor.

Kira ise ailesiyle birlikte yaptığı yolculukta trafiğe takılıyor ve ne yapacağını şaşırıyor.

Scott ve ekibi etkinlik için Malia’i yanlarına alıyor. Malia’in son sınıfa geçmeme ihtimali olduğunu öğreniyoruz böylelikle. Sonrasında ekip Liam’i hastaneye  bırakıyorlar. Önemli yeni bilgiler edinmeye devam ediyoruz Kira’in New York’a taşınması gibi.Ayrıca Scott’un Kira’yı bekleten trafiğin sebebinin bir trafik kazası olduğunu öğrenmesini ve Kira’yı bulmak için yola çıkmasını izliyoruz. Buluyor da anlayacağınız sevgililer kavuşuyor.

Şerif Parrish’in yaralandığını haber vermesinin ardından onu Melissa’ın yanına getiriyor.Biraz hengameli bir uyanışın ardından Parrish onlara o kurdun Scott’un peşinde olduğunu ve gerçek alfalık normalde çalınamasa da o kurdun bunu çalabileceğini inandığını söylüyor. Bu konuşmaya kulak misafiri olan Liam hemen Stiles ve Malia’in yanında alıyor soluğu.Bu arada Stiles bu etkinliği niye çok önemsediğini anlatıyor Malia’a ona göre bulabileceği en iyi arkadaş grubunu bulmuş ve onlardan ayrılmak istemiyormuş.

Scott ve Kira sonunda o kurtla karşılaşır ilk başta Scott ne yazık ki her zamanki  gibi dayak yer,Kira adama karşı bir şey yapamaz hatta olaya tanımadığımı bir kurt eklenir.En sonunda Stiles grubu da gelir ama tırnakları ile göz korkutan kurt çoktan Scott’u yakalamıştır  ve gücünü almaktadır. Ama son dakika manevraları ile göz dolduran Scott adamın elinden kurtulur ve onun gitmesini izin verir. Ardından tanımadığımız kurt ile tanışırız Theo kendisi meğersem ta 4. sınıftan Scott ve Stiles’in arkadaşıymış.

En sonunda her şeye rağmen toplanan  ekip okula geçer.Malia sınıf geçmiştir,Scott ve Kira kavuşmuştur. Lydia onları karşılar ve okulun kütüphanesine geçerler.Orada bir rafın kitapları boşaltılmıştır ve o rafa herkes isimlerinin baş harfini yazar D.H kısaltmasını görmememiz olayın uzun yıllardır süregeldiğini gösterir bize. En sonunda baş harflerini yazan Scott A.A. yazarak her daim aklımızda olan Allison’u unutmadığını gösterir herkese. 

Kaçan kurt ise patronundan bir şans daha ister lakin garip görünüşlü bireylerce öldürülmesi bu şansı hak etmediğini gösterir. 

En sonunda tekrar Lydia’a döneriz ve Aiden sandığı adamın ondan arkadaşlarının başına neler geldiğini öğrenmek için çabaladığını görürüz.Lydia hiçbir şey hatırlıyor dese de araya sıkıştırılan kesitler karakterlerimizin başından hiçte güzel şeyler geçmediğini gösterir. Lydia’ın sadece son sınıftaki etkinlik zamanını anlatmasını yetinmeyen adam ise en sonundan Lydia’ı kafasını delmekle tehdit eder.Bakalım neler olacak?

Gelelim yorumuma sezon açılışını Lydia’ın akıl hastanesinden geçmişi anlatmasını izleyerek yaptık ve  sanırım sezon büyük çoğunluğu Lydia’nın anıları üzerine kurulu olacak gibi duruyor. Zaten Lydia’ın halinden ve son sahnedeki kesitlerden anladığımız kadarıyla karakterlerimiz harbiden kötü bir duruma düşmüş biz bunun gerilimi yaşıyor bir de Lydia’ın anlatımı ortalığı iyice gerecek kanımca. 
Peki neler olabilir?İlkin Scott’un gücünü almaya çalışan kurdun işverenleri kesinlikle Scott’un başına dert olacak sanırım ondan gücü çalmalarının sebebini birini iyileştirmek(bayağı uçuk bir tahmin ama bekleyip göreceğiz.) İkincisi Theo ki kendisi hiç sağlam pabuca benzemiyor.Üçüncüsü Çöl Kurdu. 

Bölümün en büyük eksikliği ise bir adet Derek Hale’di öyle D.H. lerle bizi kandıramazsınız önemli not. 
Bölümün en sevdiğim yanı ise tabi ki Scott’un A.A yazdığı andı. 
Son söz 5. sezona oldukça gerilimli ve merak uyandırıcı şekilde başlayan Teen Wolf bekletilmeden izlenmeli.


5 yorum:

 1. ben genel bir soru sormak istiyorum bu sezonluk diziler hangi kanalda acaba bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diyerek sordum =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız arkadaş cevabı vermiş ama eklemek lazım ki cnbc-e ve e2 kanalında bazı yabancı dizileri izleyebilirsiniz

   Sil
 2. Bu diziler turk kanalinda verilmiyor internette yabanci dizi izleme siteleri var ordan izleye bilirsiniz

  YanıtlaSil
 3. Merhaba acaba Teen Wolf un diger bolumleri hakkinda yorumlarinizi yayinlamiyacak misiniz sahsen ben cok seviyorum sizin yorumlarinizi cok aciklayici yapiyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba öncelikle yorumuna bu kadar gec döndüğüm için kusuruma bakmazsan sevinirim ayrıca bu güzel yorumun içinde çok teşekkür ederim dizini diğer bölümlerinş izlemek ve yorumlamak için can atsamda internetim kotalı olduğundan daha 2. Bölümü bile izleyemedim umuyorum bir imkan bulup izler ve yorumlarım en kısa zamanda yoksa 1 aydan once olmaZ

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...