23 Ağustos 2013 Cuma

ELEMENTARY 1. SEZON 15. BÖLÜM

A Giant Gun, Filled with Drugs bölümü açılışı Sherlock'un grupta eski bir vaka da olsa ilk kez paylaşımda bulunurken görüyoruz.Sonrasında bölümünde Sherlok eski torbacısının kaçırılan kızını bulmaya girişiyor.Rhys Kinlan zamanında Dominik Uyuşturucu kartelinde 2.2 milyon dolar çalmıştır. Şimdi kızı Emily'i kaçıranlar ise 2.2. milyon dolar istemektedir. Ne yazık ki Ryhs parayı kumarda harcamıştır. Bunun yüzünden tek çaresi çok iyi bir dedektif olduğunu bildiği Sherlock Holmes'e gelmek olmuştur.
(Ryhs Spartacus'un Batiatus'u)


Watson ise bu durumdan oldukça rahatsızdır çünkü Sherlock'un eski anıları canlanır korkusu yaşamaktadır.
Bu anıları hatırlatmak bir yana Dominik karteline ulaşmak için gittikleri gece kulübü bile başlı başına bir sorun teşkil etmektedir.
 Sherlock davayı çözmek adını kesilmiş parmağın üstündeki yemeği tadınca gerçekten ilginç bir an oldu diyebilirim.Özellikle de midem için.
Bölüm boyunca en çok sinir olduğum an Ryhs'in Sherlock'un yaratıcılığını geliştirip kızını bulması adına uyuşturucu kullanmasını istemesiydi. Benim içinde Sherlock içinde sinir bozucu bir andı.
Buradan direkt bölüm sonuna geçiyorum.Evi basan suçlu Ryhs ve Watson'u rehin alır. Ryhs kurtulur ve Watson'u kurtarıp suçluya girişir ama bu sırada yaralanır. Watson ise onu kurtarmak için Agnus'u kullanır.
Bölüm sonunda Sherlock'un Agnus'u yapıştırmasını izliyoruz.Ayrıca bir grupta yaşananları anlatacağını öğreniyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...