27 Ocak 2014 Pazartesi

THE ORIGINALS 1. SEZON 11. BÖLÜM

Spoiler...
Ah Davina sonunda biriktirdiğin güç başına bela oldu ve toprak kusup ,depremlere sebep vermeye başladı. Celeste mevzusunu Elijah'a anlatan Hayley,Elijah'ın Sophie'in kapısını çalmasını sağlıyor.Sophie kökenlerle toplantıya oturup sallanmayı hissedince (ki burada kökenlerin tepkisine ölünür.) Davina'nın hasat edilmediği için böyle olduğunu söyler. Sırasıyla toprak,rüzgar,su,ateş getirecekmiş Davina.
Bunu duyan kökenler aralarında Davina'nın kurban edilmesine karar verirler. Sonuçta geri döneceğine inanırlar. Ama Marcel inanmaz Davina'yı kaçırır.

Sophie ise Celeste'nin kalıntılarından faydalanamamıştır. Sabine ile şok yaşarlar. Ama Elijah büyük güçlü kutsanmamış cadı olarak annesini sunar.

Ve doğmamış bebek vasıtasıyla bu güç Sophie'e aktarılır. Hasat  tamamlanır. Yağmur eşliğinde akan gözyaşlarıyla  son bulur  çünkü 4 kızımızda dirilmez.

Hayley ise Klaus'tan aldığı tavsiyeler yönergesinde Elijah ile arasını düzeltmeye çalışır.

Sonrasında bu kadar gücün nereye gittiği Rebekah'ın aklına düşer. Sahne atlamasıyla Sabine'yi büyü yaparken buluruz. Biri hasadı gerçekleştirmeye çalışırken ölen cadı olmak 3 kişinin dirilmesini sağlar ve onlarla konuşurken artık kendisine Celeste denmesini isteğini söylemesiyle yuh deriz.


Gayet güzel bir bölümdü. Celeste'nin Sabine çıkması ve çağrılan 3 cadının kökenlerimiz için hayra alamet olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca Davina'nın ölümü daha doğrusu dirilmemesi üzücü olsa da kalıcı olmadığına inandığım için çok sorun yaşamadım.
Hasat tamamlandı ve kökenlerimizin başı yine belaya girdi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...