21 Ağustos 2015 Cuma

TEEN WOLF 5. SEZON 8. BÖLÜM

Muhtemelen çoğunluğun bildiği bir şeyi hatırlatarak başlıyorum yazıma.Teen Wolf bu sezon A ve B şeklinde ikiye bölünecek ve her kısım onar bölümden oluşacak.5A'nın bitmesine sayılı günler kaldı anlayacağınız. 
Açılışı bir süreliğine şehirden ayrılan Deaton'u görerek yapıyoruz. Bir binaya bir grupla giren doktor korku doktorlarının eski mekanlarından birini bulmuş ve bu mekan bize korku doktorlarının anne rahminden itibaren deney yapma çabalarının olduğunu gösteriyor. Ayrıca korku doktorlarının simgesinin kendini yiyen bir yılan olduğunu da öğreniyoruz.
Son olarak Deaton'un orada Çöl kurdu ile karşılaşması bizi şok ediyor ve kasabamıza geçiş yapıyoruz.
Geçen bölümün sonunda evinde bir ceset bulan Melissa Şerif'i olaya dahil ediyor,ama ondan rozetini kapıda bırakmasını istiyor.Şerif cesedi görüp cinayet silahının  kılış olduğunu görüp Kira'nın  suçlu olduğunu düşünce hemen merkeze bildirim yapıp Melissa'dan da tokadı yer. Geçen bölümde araları çok iyiydi,dedektifçilik oynuyorlardı ama bir bölümde nazar değdi galiba ne yapalım?
Kira ise  transa girmiş halde 115 nolu yolda gezinmekteyken Hayden'in ablası olan polis onu bulur ve tutuklar.
Hayden ise acılı işlemlerden geçmektedir.
Kira'nın babası kızını kurtarmak için kadını kendinin öldürdüğü olayın nefsi müdafaa olduğunu iddia eder.
Şerif yemem ulan ben bu numaraları dese de mecbur Kira'i bırakır.Scott Kira ile konuşup onu Hayden ve Liam'ı bulmak için  bırakmak zorunda olduğunu söyler,kızımızda durumu anlayışla karşılar.
Atarlı modlara bürünen Scott eve gider gitmez soluğu  kitabı okuyup bir şeyler hatırlamaya çalışan Corey'in yanında alır ve sinirle vakit kalmadı deyip çocuğun ensesine pençelerini geçirir ve anılarına dalar. Ekibin hepsi ve Theo bu durum karşısında hafif bir şok yaşar hatta Theo böyle bir güç mü varmış be bakışlarıyla bakar. Anılardan yeterince şey çıkaran Scott elini çeker ama hemen hemen herkes ona hafiften kızmıştır.

 Anılardan çıkan şey su artıma tesisidir ve Malia,Mason,Scott Hayden ve Liam'ı bulmak için oraya giderler.
Melissa ise Şerif'e o kadar kızgındır ki ifadesi bütün doğaüstü varlıkları eklemeyi ihmal etmez.
Clark(Hayden'in ablası) ise kütüphaneden gelen aramanın olduğu gece giriş çıkışları kontrol etmiştir ve Theo ile Stiles'in ismine rastlamıştır,bu durumu hemen Şerif'e bildirir.
Liam ile Hayden ise bir hücreye atılmışlardır ve hücrede başka bir deney ürünü ile karşılaşırlar Zach...Zach onlara kanın gümüş rengine döndüğünde öldürüldüklerini anlatır.
Kira'nın öldürdüğü Chimere ise Parrish için yeni bir hedeftir,bunu bilen şerif bütün adamlarını cesedi korumaya yönlendirir. Morgdaki çekmecenin önününe de Parrish'i dikmiştir.Ne ironik değil mi?
Şerif cesedi beklemeye gelen oğluna hemen kütüphane kartı mevzusunu sorar,Stiles ise kartı kaybettim diyerek olaydan yırtar.
Kira kitabı okumaya çalışmaktan telef olmuştur,annesi ise ona sağlam bir tavsiye verir tersten oku. Bunu deneyen Kira 115 nolu yolda neler olduğunu hatırlar. Hani bu sezonun ilk bölümünde trafik sıkışmıştı,yollar kilitlenmişti İşte orada korku doktorları Kira'nın  gözüne iğne sokmuşlar. Önemli not aynı şeyi bu bölümde Liam'a da yaptılar.
Parrish ortalığı birbirine katarak cesedi çalar.
Masan,Malia ve Scott tüneli onlarca kez dolaşıp,arkadaşlarına dair bir işaret ararlar ama bulamazlar. Hatta vicdan yapan Scott tekrar astım krizi geçirir.
Theo ve Lydia ise evde Corey'in başını beklerken Theo Corey'i hatırlamaya zorlar ve ondan Liam ve Hayden'in asıl  yerini öğrenir.Gene ilk bölümde Parrish'in karşısına çıkan kartal-kurdun yıktığı duvarın olduğu yer.
Theo ikiliyi kurtarmaya gider ve elektrikli telleri zorlukla aşıp günün kahramanı olur.
Onları eve götürür,hatta akabinde Mason,Malia ve Scott eve gelip onları görünce Theo ile sarılma faslı başlar.Acayip sinir bozucu anlar.
Kira ise kasabadan ayrılma kararı almıştır,bu durum Scott'u haliyle üzer.
Derbeder olan Scott eve gidip annesine hepimiz değiştik der.
Stiles ise Lydia'a cesetleri götürenin Parrish olduğunu söyler.
En son sahne ise başlangıçtan devam eder. Deaton bir sandalyeye bağlanmış ve Çöl Kurdu tarafından sorgulanmaktadır ve Çöl Kurdu ona Malia'ı sorar,eğer yaşıyorsa öldürmem lazım demeyi de ihmal etmez.

Bölüm sonunda Çöl Kurdu'nun gaddarlığının altında yatanı düşündüm,aklıma olayın korku doktorları ile bağlanacağı fikri gelince bölüm başında belirtilen deneylerin anne rahminde yapıldığına ilişkin bilgiyi düşündüm yoksa Çöl Kurdu Malia'a hamileyken korku doktorları Malai'ı deneye tabi tuttular da kadın sırf bu yüzden onu öldürmek istedi. Ama umuyorum daha sürprizli bir şeyler çıkar. 
Scott hepimiz değişiyoruz diyor ya bunun altında yatan korku doktorlarının gözlerine iğne sokması olmasın. Scott geri plana itiliyor bildiğin.
Stiles'in durumlar vahim bu sır adım adım ortaya çıkacak ve kendisi sakladığı için suçlu çıkacak. 
Kira'nın gidişinin kısa süreceğini umuyorum,en kütü ihtimal 5B'nin başında görürüz kendisini.
Son söz bu Theo denen varlık bir kaşık suda boğulmalık. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...