18 Ağustos 2015 Salı

TEEN WOLF 5. SEZON 7. BÖLÜM

Spoiler... 
Açılışı beklenildiği üzere Stiles ve Theo'un yanında yapıyoruz,Theo Stiles'i olayı saklamaya ikna ediyor ve en sonunda cesetle birlikte çatıdan kaçıyorlar.
Cesetleri kaçıranın kimliğini öğrenmek için veteriner dükkanını kullanmaya karar verirler.Scott ise cesedi görünce derbeder hangi korku doktoru yaptı bastonlu olan mı? moduna geçer.Bizimkiler kıvırır tabi .
Hayden ise Liam'ın anlattıklarına inanmaz hatta kendi kurtluğunu gösteren Liam'ın burnuna geçirir bir tane ve oradan kaçar.Ama korku doktorları onu yakalamaya çalışınca Liam'da onu kurtarınca onun peşine düşer.
Scott,Stiles Liam'ın haberiyle Hayden'in yanına gelirler.Tuvalete saklanan kızımız en sonunda çıkmaya karar verir ve onun dönüşmeye başladığını görürüz.

Kira ise annesinin testine girer. Annesi onu kılıçla dövüşmeye çağırır ve Kira'ın içindeki kitsune neredeyse annesini öldürecek kadar öfkelenir.
Hayden'i saklama kararı alan ekip mekan olarak tellürik akımın en güçlü olduğu yerlerden biri olan lise seçilir.
Ayrıca Parrish frekansları bozmak için bir alet tasarlar.
Kira ise liseye gelmeme karar verir,malum o ve tellürik akım iyi bir ikili değil.
Kira ve Scott konuşmasından Hayden'i korumanın aynı zamanda korku doktoru yakalamak için sağlam bir tuzak olduğunu da öğreniriz.
Theo cesedin başını beklerken bir korku doktoru onu ziyaret eder ve bu konuşmadan korku doktorlarının cesetleri kaçıran kişiyi bildikleri izlenimine kapılırız.
Stiles ise bu konuşmadan sonra odaya dalıp,odaya cep telefonunu kamerası açık şekilde koyup,Theo'a arabasında beklemeleri gerektiğini söyler.
Kira ise annesinin kendisine akupunktur izin verir,tahmin edildiği üzere Kira'nın içindeki tilki Kira'yı ele geçirme çabaları içindeymiş.
Şerif ise Melissa'dan chimerelerin ortak noktasını bulmak için yardım ister.Melissa'da 3 kişinin dosyanı incelemek için Şerife verir.
Stiles ve Theo ise arabada cesetleri çalanı beklerken uzun bir muhabbete dalarlar. Bu muhabbet Stiles'in dobra halleriyle ve sağlam esprileriyle oldukça eğlenceli bir hal alır. Yalnız bu konuşmada  Theo kız kardeşinin ölümünde bahseder ve bir an çocuğa karşı içim acır,hatta dizi boyunca tek samimi olduğu an bu an derim ama sonra kısacık bir kesitle çocuğun ablasını ölüme itelediğini anlarız.
Şerif ve Melissa ise seçilen çocukların geçmişte organ nakli yaptırdığını öğrenir.Meğersem korku doktorları genetik olarak 2 DNA'sı olanları seçiyormuş.
Hayden ise Liam'a eğer kendisini bu durumdan kurtarırsa 6. sınıftaki olayı unutacağını söyler.Ne olaymış arkadaş.
Stiles Theo'a Donovan'ı öldürmesinin cezasını Scott'u kaybederek ödeyeceğini söyler.
Kira ise akupunkturdan sonra kaçar. Galiba bu seans kızda ters tepti.
Liam ise Hayden'in bir yem olduğunu anlar,bir hayli bozulur,sinirlenir garibim.
Bu arada Parrish Lydia ile ilgili sonu iyi bitmeyen bir rüya görür ve trans halinde cesedi almaya gider,bu sırada Theo ve Stiles'e de bildiğin saldırır.
Malia ise Parrish'in yokluğunu fark ettiği sırada garip bir şey olur ve yeraltından fırlayan kapanlar Malia'in ayaklarını yakalar,hatta bununla da kalmaz kızın boğazına bir şiş girer. Sonra korku doktorları okula dalınca bunun halüsinasyon olduğunu anlarız.
Scott Liam'a Hayden'i kurtarmak için elinden geleni yapacağına dair söz verir,ardından kızın ilacını almak için dışarı çıkar.
 Kitsune tarafından ele geçirilmiş Kira'nın eline düşer.
Lydia ise Scott'u ararken Tracy'in eline düşer.
Tabi bunlar hep hayal.
Mason ise bir Chimera daha bulmuştur,geçen bölümde Lucas tarafından yaralanan Corey.
Korku doktorları ise Hayden ve Liam'a ulaşırlar ne yazık ki.
Scott ise gördüğü hayalden Mason'un kendisini kesmesiyle uyanır,Mason ona Corey'i bulduğunu söyler.
Tabi bu konuşmanın ilerisi karakterlerin Hayden ve Liam'ın ortadan kaybolduğunu fark etmesiyle sonlanır.
Son sahne ise ameliyat masasında yatan Hayden ve çaresiz Liam şeklindedir.

Bu bölümün eleştireceğim noktası önce Malia'ın kapan sahnesini görüp ardından Scott-Kira mevzusunu görmemiz.Tamam kabulüm girişte Malia olduğu için ilk onun  halüsinasyonunu gördük ama bu yüzden de Kira-Scott sahnesinin de halüsinasyon olduğunu anladık,halbuki Kira'nın evden kaçışıyla bu sahnenin birleşmesini yapan senaristler biraz daha çabalasalar bizi daha fazla gerebilirlerdi.
Bölümün en sinir olunası sahnesi ise Theo şahsiyetinde bir gram samimiyet hissetmemizi sağlayıp ardından yanıldığımızı göstermeleri oldu. Gerçekten  pisliğin teki ya.
Stiles'in dobra halleri,esprileri arada duygulanması her zamanki gibi mükemmel. Bir diziyi izleten elemanlardan olur kendisi.
Bölümün üzücü yanı ise 5 yıldır bize eşlik eden jeep'in mevta olması. Halbuki önümüzde daha nice yollar vardı. Ya da yok muydu?
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...